Курорти

Відпочинок в Карпатах
Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах

Добромиль - замок Гербуртів

Добромиль - замок Гербуртів
Найвисокогірніший замок в Україні, знаходиться на вкритій лісом горі висотою 600 м. Замок родини Гербуртів відомий завдяки польському політичному і літературному діячеві Яну Щенському Гербурту - захиснику прав українців

Замки України - Добромиль, Старосамбірський р-н, Львівська область
http://zymaghory.com/tourism/dobromyl/ukr
ПРО НАСФОТО3D

Замки України

Замки України. Добромиль - замок Гербуртів

«Бо коли хочуть, щоб Русі не було в Русі, – то це річ неподобна,
і це все одно, якби їм захотілося, аби море було поблизу Самбора»

Ян Щасний Гербурт “Розмисел про народ руський”

 

Добромиль (рос. Добромыль) знаходиться на відстані 115 км від міста Львів, в 24 км від іншого відомого населеного пункту Старий Самбір. Стародавнє галицьке містечко Добромиль вперше згадується у 1374 р. Тоді родові Гербуртів було надано в володіння землі по річках Вирві і Стрвяж. В свій час замок в Добромилі, як і інші замки України, наприклад Луцький замок, контролював важливі торгові шляхи із Перемишля на Хирів і слугував для захисту місцевого населення. Самий високогірний замок на Львівщині знаходиться на висоті 560 м над рівнем моря.
Замок в Добромилі розташований на вершині крутої, покритої лісом гори на відстані 4 км. від міста. Перший, ще дерев'яної забудови, замок звів тут львівський ловчий Михайло Гербурт приблизно у 1450 р. З часом цей замок було спалено татаро-монголами. Ймовірно у ХVІ ст. на місці дерев'яного замку в Добромилі було зведено кам'яний. Але замок, залишки якого ми бачимо сьогодні, постав тут на початку ХVІІ ст. на місці свого попередника. Його побудував Ян Щенський Гербурт з Фельштину — польський політичний і літературний діяч. В плані замок мав форму овалу, повторюючи обриси гори. В'їзд в головну споруду захищала масивна багатокутна триярусна брама, прикрашена родинним гербом Гербуртів – яблуком, проштрикнутим кинджалами та надписом «Моя оборона». Родинний герб Гербурта зараз є гербом міста.
Ян Щасний Гербурт натхненно відстоював інтереси місцевого населення, сприяв розвитку ремесел у Добромилі, був політичним і видатним культурним діячем. Маючи польські корені, він захищав права українців, вивчав минуле українських земель, писав вірші українською мовою і все більше вважав себе українцем. При ньому в Добромилі була заснована друкарня.
Замок виконував в першу чергу оборонні функції. Всередині замку знаходився колодязь, що давало змогу довго тримати облогу, товщина стін сягала до 2 метрів. Але це було не тільки могутнє укріплення, але й чудова резиденція. Житлові приміщення з добре продуманим плануванням прикрашали галереї родових портретів і алегоричних картин.
Протягом ХVІІІ ст. замок ще використовувався для прохивання та захисту місцевих жителів  під час небезпеки. Але, з часом, його власниця Анна Бялогловська дозволила ченцям розібрати частину замку на будівельний матеріал. З цього почався процес руйнівного демонтажу замку, що тривав протягом всього ХІХ ст. Швидкої руйнації сприяло і те, що основна функція замку в Добромилі була оборонна, а в якості житла він використовувався тимчасово. Втрата потреби в обороні міста і сприяла швидкому занедбанню замку. До нашого часу в досить непоганому стані збереглась практично вся північна частина замку: комплекс надбрамної башти із залишками житлових приміщень на верхніх її ярусах, оборонні стіни. Висота цих стін і башти ще сьогодні сягає кільканадцяти метрів.
Над замком Гербуртів завжди кружляють орли, в цих птахів, за легендою, перетворювалися усі чоловіки з роду Гербуртів. Ця гарна легенда – свідчення особливої поваги місцевих жителів до роду Гербуртів.
Туристичні об’єкти в Добромилі
  • Василіанський монастир св. Онуфрія;
  • Пастушкова церква;
  • Каплиця св. Івана;
  • Цвинтарська каплиця;
  • Каплиця королеви Кінги;
  • Каплиця Зішестя Св. Духа;
  • Каплиця св. Онуфрія;
  • Костел Преобр. Господнього;
  • Церква Зішестя св. Духа;
Пам'ятки та туристичні об’єкти поблизу Добромиля
  • с. Скелівка - костел Святого Мартина з оборонною баштою-дзвіницею кінця ХV — початку ХVІ ст. - 15 км;
  • соляна шахта Саліна - місце страшної трагедії, розтрілу понад 3600 людей, переважно українських політв’язнів, закатованих військами НКВД;
  • Стара Сіль - мальовниче село, в якому сконцентрована велика кількість пам’яток Галичини: церков, костелів, капличок, скульптур святих Євангелістів, дзвіниць тощо - 17 км;
  • Хирів - Скелівка, Єзуїтський конвікт та туристичний маршрут «Шляхами бравого вояка Швейка» - 6,5 км;
  • Самбір - типове Австро-Угорське містечко, архітектура, культові споруди та зал органної музики - 35 км;
Важливі події в Добромилі
  • День міста - 24 серпня;
Добромиль - як доїхати
До населених пунктів Самбір, Старий Самбір – далі маршрутками на Добромиль.
Найближчі бальнеологічні курорти
Найближчі населені пункти
  • Львів – Добромиль – 115 км;
  • Самбір – Добромиль – 35 км;
  • Старий Самбір – 23 км;
Координати
Львівська область
Старосамбірський р-н
м. Добромиль

49° 34′ 0″ N, 22° 47′ 0″ E

2011. Добромиль. Замок Гербурта. Замки України
Замки України, Добромиль
Hotel Villa Grand in Truskavets
Трансфер на Драгобрат з Ясіні
Буковель, котедж "Ліс і Гори"
Выдпочинок в Карпатах, Плай, котедж "Зима Літо"