Поляна – курорт, лікування, готелі, санаторії Закарпаття
Мінеральні води: Поляна квасова, Поляна купіль, Лужанська - показання для лікування
Село
Поляна – невеликий курорт Закарпаття в Свалявському районі, який розкинувся у мальовничій долині в оточенні гір та лісів. Неподалік проходить міжнародна траса Київ – Львів – Чоп, де на Сваляву і Поляну є відповідний вказівник. Не пропустіть його, милуючись навколишніми краєвидами! Поляна знаходиться за 10 км від районного центру м. Свалява, на висоті 320 метрів над рівнем моря.
Курорт Поляна славиться насамперед своїми мінеральними лужно-вуглекислими водами типу «Боржомі». «Поляна Квасова», «Поляна Купіль» та «Лужанська» відомі в Україні та за її межами, їх заслужено вважають цілющими та унікальними і використовують при лікуванні багатьох захворювань. Вони є основними лікувальними факторами курорту Поляна. А ще навколишня природа, яка своїм різноманіттям та багатством підсилює дію питних мінеральних вод. Висота гір в околицях курорту Поляна не перевищує тисячі метрів, тому гори порівняно доступні для людини з середнім рівнем фізичної підготовки. Відпочинок в Поляні буде неповним, якщо не піднятися на вершину гори Кичера, де мальовничі краєвиди полонин Боржави на сході та Руни на заході, Вулканічного хребта, Уклинського та Оленівського перевалів полонять серце кожної людини. Ваше фото на тлі Карпатських гір буде нагадувати про чудовий відпочинок у Карпатах.
Окрасою Поляни є красивий рекреаційний парк на горі Лиса. Він займає площу 157 гектарів і тягнеться від північно-східної околиці Поляни до санаторію "Сонячне Закарпаття".
Крім відпочинку влітку, в Поляні є можливість непогано відпочити в будь-яку пору року. Поляна завжди приваблива. Популярний відпочинок в Поляні взимку. Катання на лижах та санках, захоплюючі краєвиди вкритих снігом навколишніх гір, відпочинок та одночасно лікування – такі можливості є в Поляні. Для катання на лижах в Поляні є декілька бугельних витягів. Лижні траси нескладні, розраховані на новачків, але є можливість відвідати гірськолижні траси в Жденієво (30 км) та Подобовці (65 км), Синяку (30 км), Воловці, Міжгір’і. Траси цих гірськолижних курортів розраховані на більш професійних лижників.
На території курорту Поляна Закарпатської області є пошта, кафе, бари, ресторан, аптеки, магазини, газетні кіоски, невеликий ринок.
Поляна - історія та розвиток курорту
Курорт Поляна Квасова, як інколи його називають, має багатовікову історію становлення. Перша письмова згадка про курорт Поляна, як про невелике поселення, відноситься до ХІІ ст. Далі було нашестя монголо-татар і село було спалене. Відновлене лише у 1548 р. У 1728 р. австрійський імператор віддав значну частину Закарпаття, зокрема і село Поляна, графу Шенборну.
Вперше мінеральну воду розливали у Поляні ще у ХІХ ст. Мінеральну воду називали «Поляною квасовою» й «Лужанською» і вживали як столову воду. Згодом вона почала використовуватися для лікування захворювань шлунка. Джерела знаходились у володінні графа Шенборна.
З 1842 по 1911 рр. "Поляна Квасова" відзначалася 21 раз на міжнародних конкурсах як одна з найкращих мінеральних вод у Центральній Європі. У 1868 р. на березі річки Мала Пиня було збудовано "Полянську купіль" з 40 помешканнями і 20 ванними кабінами. В 30-х роках минулого століття Поляна була одним із найвідоміших європейських курортів, який пропонував цілорічне лікування. В 1946 році був відкритий санаторій «Поляна» на 500 місць. В наш час санаторій має три спальних корпуси, бальнеолікарню, діагностичний комплекс, їдальню, концертний зал...
Поляна - мінеральні води та лікування в Поляні
Лікування в санаторії курорту Поляна базується на вживанні мінеральних вод «Поляна квасова», «Поляна купель» . Мінеральна вода прозора, солонувато-кисла на смак, без запаху, виділяє велику кількість вуглекислоти. Вода «Поляна Квасова» відноситься до лікувально-столових вод з високим вмістом солей. Вживання всього однієї склянки води дозволяє позбутися відчуття печії. «Поляна Квасова» допомагає хворим, які мають схильність до виразкових захворювань шлунка. В радянський час вона була віднесена до мінеральних вод типу "Боржомі". Але у водах Поляни значно вища концентрація мінералів, більше вуглекислоти, є домішки фтору та бору, що підвищує лікувальні властивості води.
Показання для лікування на курорті Поляна
Показання для лікування на курорті Поляна:
- Хронічний гастрит із секреторною недостатністю у фазі ремісії, хронічні коліти, ентерити, ентероколіти у стадії ремісії або згасаючі загострення.
- Хвороби оперованого шлунка: після операцій у зв'язку з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки при наявності демпінг-синдрому, гіпоглікемічного синдрому.
- Рефлюкс-езофагіти, гастрити і гастродуоденіти, виразкові хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки (при відсутності стенозу та підозри на пухлинний процес).
- Інші захворювання кишечника і очеревини: перигастрити, перидуоденіти, перигепатити, перихолецистити.
- Захворювання печінки - (гепатози, персистуючі, холестатичні гепатити) захворювання жовчовивідних шляхів (дискінезії за гіпо-, гіпертонічним типом, мікрохолелітіаз), стани після холецистектомії без порушення прохідності жовчних шляхів, дуодено-гастральний рефлюкс, стани після перенесеного вірусного гепатиту в неактивній фазі (через 1-3 місяці після зникнення жовтушності).
- Цукровий діабет легкого та середнього ступеня у стані компенсації без ухилу до ацидозу.
- Дисфункції кишечника, гіперхолестеринеміі, гіпертригліцеридеміі.
- Хронічні панкреатити - латентний або рецидивуючий.
- Сечові діатези, розчинення каменів, стан після операцій на сечовивідних шляхах без виражених порушень їх прохідності, особливо на тлі кислого рН сечі, цистити, пієліти, пієлонефрити, сечокам'яна хвороба (оксалурія, уратурія).
- Імунодефіцити (зокрема викликані променевою хворобою).
- Гінекологія - (запальні гінекологічні захворювання). Лікування способом зрошення.
- Кардіологія (вегето-судинна дистонія, ішемічна хвороба серця, гіпертонії).
- Дезинтоксикація (очищення від різного роду хімічних і радіоактивних шлаків).
Поляна - санаторії, житло, ціни 2024 на проживання в Поляні
Село Поляна Квасова – це насамперед бальнеологічний курорт в Закарпатті. На його території функціонують два здавна відомих санаторії Поляни: "Сонячне Закарпаття" і "Поляна". Вони є базовими гастроентерологічними санаторіями і спеціалізуються на лікуванні хворих з хронічними захворюваннями органів травлення. Санаторії Поляни без застосування медикаментів ефективно лікують хворих на виразкову хворобу шлунка, дванадцятипалої кишки, ерозивні гастрити (дуоденіти) за наявності виразок, ерозії, якщо відсутні виразний больовий синдром і ускладнення, що вимагають хірургічного втручання. В офіційному переліку захворювань вказано, що приймаються хворі поза фазою загострення. Також в санаторіях лікарі мають досвід оздоровлення дітей та підлітків, зокрема і тих, які проживають на територіях, забруднених радіонуклідами після аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Численні готелі Поляни, пансіонати та приватні оселі дозволять підібрати проживання в Поляні на будь-який смак та фінансові можливості. Ціни 2024 на житло в приватному секторі Поляни більш демократичніші ніж в санаторіях курорту. Зняти житло в селі Поляна або в санаторіях влітку буває проблемно.
Як доїхати до курорту та розклад руху автобусів та поїздів в Поляну
Поляна знаходиться за 10 км від райцентру Свалява, зручно доїхати залізницею до станції Свалява, а далі автобусом або маршруткою до кінцевого пункту. Автостанція знаходиться поблизу залізничного вокзалу в Сваляві. Санаторії та пансіонати в Поляні часто зустрічають прибулих на лікування біля залізничного вокзалу. Маршрутні таксі послідовно доїжджають до санаторіїв "Кришталеве джерело", "Квітка полонини", "Поляна", "Сонячне Закарпаття".
До Сваляви можна доїхати також автобусами зі сторони Львова, Івано-Франківська, що їдуть через Стрий в сторону Ужгорода або навпаки в сторону м. Львів.
Розклад руху поїздів та автобусів можна подивитись на вкладці «Розклад руху», а також на сайті Укрзалізниці: http://uz.gov.ua.
Довідка в Поляні. Довідкова служба в Поляні
Телефонний код – 03133
Телефонний код довідковий - 031 9909111 (Свалява)
Поштовий індекс – 89313(14,15,16)
Залізничний вокзал - (03133) 21030
Автовокзал – (03133) 21321
Найближчі цікаві місця та краєвиди
- Михайлівська дерев'яна церква (1588 р.) в м. Свалява;
- Дерев'яна церква в с. Уклин;
- Свалявський краєзнавчий музей, м. Свалява, вул. Шевченка, 4;
- Історичний музей, м. Свалява, вул. Головна, 18;
- Церква (1868 р.), с. Солочин;
- Вершина гори Кичера – краєвиди на полонини та гірські хребти;
- Рекреаційний парк на горі Лиса.
Найближчі витяги та гірськолижні курорти
- Поляна, Солочин - декілька бугельних витягів. Діють пункти прокату спорядження. Довжина трас – від 300 до 700 метрів. Перепад висот – 40-70 метрів;
- Жденієво (30 км);
- Подобовець (65 км);
- Синяк (30 км);
Найближчі канатно-крісельні дороги
Синяк (30 км)
Екскурсії в Поляні
- Винні підвали (з дегустацією закарпатських вин);
- Термальні джерела;
- Поляна - Солотвино;
- Географічний центр Європи;
- Замки та палаци Закарпаття XIV-XIX століття;
- Дерев'яні церкви Закарпаття;
- Поляна - мінеральні джерела Закарпаття;
- Монастирі Закарпаття;
- Поляна - Мукачеве, Замок Паланок;
- Поляна - озеро Синевір;
- Поляна - Ужгород;
Координати та адреса
Закарпатська область
Свалявський район
с. Поляна
48°37′31″ п.ш. 22°58′11″ c. д.
Відстані
- Поляна - Свалява — 10 км;
- Поляна - Мукачеве — 36 км;
- Поляна - Ужгород — 75 км;
- Поляна - Львів — 198 км;
- Поляна - Київ — близько 750 км.