Курорт Моршин – відпочинок, лікування, ціни на житло
Моршин - «Галицький Карлсбад»
Моршин – один із найвідоміших та найпопулярніших курортів України. Тут знаходяться накращі санаторії Західної України.
Моршин знаходиться на відстані 82 км від міста Львів, розміщений на схилі Карпатського хребта на висоті 340 м над рівнем моря.
Моршин відрізняється від інших курортів тим, що курортна зона в місті відділена від житлової та винесена в паркову частину. Моршин оточують дубові ліси, а гарні краєвиди навколо міста навівають спокій. Розмірений спосіб життя Моршина сприяє успішному лікуванню та релаксації.
Клімат в Моршині м'який, влітку тут не спекотно, а короткочасні дощі зумовлюють дещо підвищену вологість. Восени довго зберігається тепла погода. Найбільше опадів випадає наприкінці весни та влітку. Середня температура влітку становить +18 ºС , взимку – -4 ºС.
Моршин - історія та розвиток курорту
Історія виникнення курорту Моршин, як і більшості населених пунктів цієї місцевості, пов’язана з видобутком солі, доволі прибуткового бізнесу на той час. Перші письмові згадки про Моршин датуються 2 січня 1482 р. В той час невелике село входило до складу Польського королівства. Проте Моршин так і не став ще одним центром солеваріння, бо місцева сіль була гіркою на смак і не придатною до вживання.
Життя Моршина пожвавішало після будівництва в 1875 році залізниці Стрий – Станіслав. Мальовнича місцевість привертала увагу і з часом в Моршині організовували клімато- і водолікування за зразком європейських курортів. Водолікування в ті часи було в моді і мало чимало прихильників.
Мінеральні води в Моршині уважно вивчаються, відкриваються нові джерела, які називають іменами господарів курорту та їх нащадків: «Боніфацій», «Магдалена», «Адам» і «Людмила». Тоді ж відкривають джерело з прісною і надзвичайно смачною водою «Матка Боска» (польською мовою «Мати Божа»), а в околицях Моршина знаходять поклади торф’яної грязі. З 1880 року Моршин стає бальнеологічним курортом. Лікуватись до Моршина з'їжджалися з усієї Європи, а з деякими європейськими містами навіть було пряме залізничне сполучення. Мінеральну воду та торф’яні грязі починають використовувати для ванн та аплікацій. Ще через деякий час мінеральну воду Моршина рекомендують для внутрішнього споживання. Моршин стає шляхетним курортом, його порівнюють з популярними європейськими курортами, називають «галицьким Карлсбадом». Вважалось, що води Моршина за своїми лікувальними властивостями близькі до вод відомих німецьких, чеських та угорських курортів. Курорт стрімко розвивався.
В радянські часи Моршин залишився бальнеологічним курортом. Він розширився, приватні пансіонати були об’єднані в санаторії Моршина, були збудовані нові корпуси та поліклініки. В 1977 році Моршин прийняв на лікування більше 60 тисяч чоловік і отримав статус всесоюзного курорта.
В наш час місто Моршин віднесено до категорій міст обласного підпорядкування. Його населення складає близько 6 тис. чоловік. Разом з громадянами, які перебувають тут на лікуванні чи відпочинку, кількість жителів міста може досягати на протязі місяця більше 10 тисяч.
В курортному господарстві міста зайнята основна частина працюючого населення. В місті діють десятки санаторіїв. Загальна місткість санаторіїв близько 5000 пацієнтів щомісячно. Окрім того, на курорті можна винайняти житло у місцевих мешканців та готелях. Придбати курсівки на лікування можна безпосередньо в бальнеогрязеозокеритолікарні.
В Моршині є прокатні пункти, перукарні, майстерні, підприємства громадського харчування (кафе, бари, ресторани), підприємства побуту, діючі об'єкти дрібно-роздрібної торгівлі. Моршинський завод мінеральних вод має офіційні представництва та філії у 17 містах України. В місцевому Палаці культури щорічно проходять гастрольні виступи відомих українських і зарубіжних виконавців.
Моршин - як доїхати до курорту та розклад руху автобусів та потягів до Моршина
Доїхати безпосередньо до міста Моршин можна залізничним транспортом або автобусом. Через місто проходить залізнична лінія Стрий — Івано-Франківськ, Моршин — Львів. В Моршині знаходиться вокзал третього класу, в приміщенні є кафе, бар, готель. Неподалік від залізничного вокзалу знаходиться автобусна станція. Можна також доїхати до міста Львів, а далі маршруткою чи автобусом до Моршина.
Також до Моршина зручно їхати власним автотранспортом через Стрий. Автомобільна дорога, що веде до самого курорту має якісне покриття і прокладена серед мальовничого дубового лісу.
Розклад руху потягів та автобусів можна подивитись на вкладці «Розклад руху», а також на сайті української залізниці: http://uz.gov.ua.
Відпочинок в Моршині - найближчі цікаві місця
Найближчі до курорту Моршин гірськолижні центри
Найближчі канатно-крісельні дороги
- Славське – одномісний крісельний підйомник;
- Волосянка – двомісний крісельний підйомник;
- Плав’є – чотиримісний крісельний підйомник;
- Пилипець, Боржава – тримісний крісельний підйомник;
- Синевир - двомісний крісельний підйомник.
Відпочинок в Моршині - екскурсії в Моршині
- Скелі Довбуша;
- Моршин - Славське, канатна дорога, водоспад «Кам’янка» ;
- Урич, фортеця «Тустань»;
- Самбір - орган, архітектура, костьоли та церкви;
- "Золота підкова Львівщини" – замки та фортеці;
- Моршин - Яремча, Ворохта, Буковель;
- Закарпаття - Мукачево, Ужгород, Берегово;
- Моршин - Почаїв, Свято-Успенська Лавра;
- Манявський скит (Український Афон);
- Моршин - озеро Синевир;
- Львів - екскурсійна програма, оперний театр;
- Водоспад Шипіт, Боржавські полонини та інше.
Курорти поблизу Моршина
Відстані до курорту Моршин
- Львів - 82 км;
- Івано-Франківськ - 100 км;
- Дрогобич - 45 км;
- Стрий - 15 км;
- Трускавець - 50 км.
Довідка в Моршині. Довідкова служба в Моршині. Аварійні служби в Моршині
- Телефонний код - +38032606.
- Поштовий індекс – 82482—84483.
- Медична амбулаторія – 2360.
- Довідкова вокзалу м. Моршин - 21-92.
Координати та адреса
Львівська область
Стрийський район
м. Моршин
49°09′18″ N 23°52′21″ E
*Використано фото: Миколи Іващенко
Моршин 2022. Санаторії Моршина. Історія та розвиток курорту Моршин. Лікування в Моршині.