Курорти

Відпочинок в Карпатах
Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах

Курорт Шаян

Курорт Шаян - відпочинок та оздоровлення влітку і взимку 2024 серед чудової природи Закарпаття. Лікувальна мінеральна вода Шаян, бази відпочинку, комфортні готелі, чисте повітря, екскурсії та походи в гори, зимові розваги.

с. Шаян, Хустський район, Закарпатська область

Координати GPS: 48.059081, 23.345872

http://zymaghory.com/Tourism/shayan/ukr
ПРО НАСГОТЕЛІФОТО3D

Курорт Шаян - відпочинок та оздоровлення у Закарпатті

Село Шаян - це маленька барвиста квітка у суцвітті Закарпаття. Невисокі гори з округлими вершинами оточують місцевість з трьох сторін, залишаючи відкритим тільки східний напрямок. Тому тут сформувався своєрідний теплий, м'який мікроклімат з майже безвітряною погодою. До речі, місцеві мешканці надають перевагу назвам навколишніх гір Шаян, Шаяниха та Шаянятко, які офіційно називаються Великий (477 м), Середній (325 м) і Малий Шаян . Курорт Шаян
Курорт Шаян знаходиться неподалік від Хуста. Незабруднене довкілля, мальовничі гори, вкриті лісами з сосни, бука та граба, озеро, в якому залюбки купаються, катаються на човнах та катамаранах і діти, і дорослі - це чудове місце для відпочинку у будь-яку пору року.

Лікування та санаторії в Шаяні

Але більшість відпочивальників приїжджають у Закарпаття не лише помилуватись гірськими краєвидами, а ще й оздоровитися. Наша країна має одні з найбільших в Європі запасів мінеральних вод, та найціннішими по праву вважаються карпатські. У десятку найвідоміших поряд з Трускавецькими, Моршинськими джерелами, Голубинським родовищем, родовищем курорту Шкло, Плосківським, Свалявським, Новополянським, Полянськиме родовищами спеціалісти ставлять Шаянські води.
Перша згадка про них у літературних джерелах датується 1753 роком, а вже у 1818 році була заснована водолікарня «Замкова купіль» - одна з найстаріших і відомих купалень Марамороської жупи. За часів Австро-Угорщини Шаянську воду возили до європейських столиць та подавали до імператорського столу. У 1952 р. у Шаяні був відкритий будинок відпочинку, а в 1957 р. - санаторій. За своїм хімічним складом Шаянська-242 наближається до мінеральної води Боржомі (Грузія) та Віші-Селестон (Франція), а Шаянська-4 ближча до гідрокарбонатних вод Свалявської групи і Боржомі, а завдяки сульфатам та кремнієвій кислоті її прирівнюють до відомих вод Карлових Вар.

Покази для лікування

Традиційно Шаянськими водами лікують гастрити та виразки шлунка (особливо з підвищеним рівнем кислотності); супутній рефлюкс-езофагіт, хронічні гепатити, холецистити і панкреатити; порушення обміну речовин, зокрема цукровий діабет; алергії; захворювання нирок та сечовивідних шляхів; анемії тощо.
Дозування та спосіб застосування призначаються лікарем!

Санаторії, готелі та приватний сектор с. Шаян

У селі, де проживає 534 людини, можна винайняти житло у приватному секторі, міні-готелях і котеджах та великих відпочинкових комплексах та санаторіях.
Лікування, консультації та процедури можна замовити безпосередньо в санаторії.

Відпочинок на куроті Шаян

Якщо мінеральні води ви п'єте швидше з цікавості чи для профілактики, то розмаїття екскурсій, які можна здійснити по Закарпаттю та Карпатам, придумали саме для вас!
В с. Шаян є декілька схилів з перепадом висот до 30 м. На горі Лопош (460 м) в санаторії «Шаян» розташований бугельний підйомник (300 м), тому тут взимку можна кататися на лижах. Спуски з гір доступні для початківців і дітей.
У сусідньому селі Велятино є 800-метровий бугельний підйомник.
На території курорту працюють кафе, ресторани, продовольчі магазини.

Цікаві місця поблизу

  • За 15 км розташоване м. Хуст, у 1939 р. – столиця розстріляної Карпатської України. Тут можна оглянути руїни середньовічного замку, а якщо вам пощастило потрапити у ці благословенні місця у травні - не пропустіть цвітіння нарцисів у Долині нарцисів!
  • В Мукачево (75 км) та Ужгороді (120 км) є свої середньовічні замки (до того ж, значно краще збережені - таки замки, а не руїни) та ще багато інших пам'яток. А божественний запах кави у маленьких кав'ярнях! А які там тістечка до кави! Тільки заради них варто туди їхати.
  • 80 км до м. Берегове - відомого центру виноградарства та виноробства; за 20 км від Берегова знаходиться с. Косонь, відоме своїми термальними водами, які перед подачею у басейни охолоджують. Особлива насолода - поніжитись у цій гарячій воді взимку, в мороз.
  • Селище Солотвино - центр грязелікування - знаходиться за 45 км.
  • А ще є водоспад Шипіт, озеро Синевир, озеро Несамовите та багато-багато інших цікавих туристичних об’єктів.

Координати та адреса

Закарпатська область
Хустський район
с. Шаян

Координати GPS: 48.059081, 23.345872

Шаян, як доїхати

Потягом або автобусом:
доїхати до ст. Хуст;
від ст. Хуст маршрутним таксі до с. Шаян.

Власним транспортом: по трасі Київ - Чоп до Мукачево;
з Мукачева до Хуста автотрасою Н-09;
від Хуста через с. Велятино у напрямку с. Шаян (9км).

Шаян 2024. Гарного відпочинку в Закарпатті!
Hotel Villa Grand in Truskavets
Трансфер на Драгобрат з Ясіні
Буковель, котедж "Ліс і Гори"
Выдпочинок в Карпатах, Плай, котедж "Зима Літо"