Микуличин: відпочинок, готелі, ціни 2024 на житло
Микуличин – кліматичний курорт, розташований біля Яремчі та курортів Буковель і Ворохти. У мальовничих горах українських Карпат на висоті 750 метрів над рівнем моря, вздовж бурхливої гірської річки Прут, ген-далеко, аж на 44 кілометри розтягнулося колоритне карпатське селище – Микуличин. Завдяки такій протяжності його по праву вважають найдовшим в Україні.
Історія Микуличина, де знаходиться
Історія Микуличина сягає ще початку 15 століття. Хоча, за історичними даними перші згадки про поселення на території селища датуються ще десятим століттям. Начебто древлянський князь Мал саме тут заснував військове містечко під назвою Іскорости для захисту кордонів Київської Русі. А нинішня назва Микуличина, за легендою, походить від імені хороброго боярина Микули, який здолав вороже військо і тим самим врятував місцеве населення від неминучої загибелі. В знак подяки галицький князь Данило подарував відважному Микулі врятовані ним землі, а жителі назвали на честь нього своє поселення.
Нині Микуличин належить до Івано-Франківської області. За п’ять кілометрів від нього знаходиться Яремче – відоме курортне містечко, а за 10-25 км декілька кращих гірськолижних курортів України: Буковель, Ворохта, Яблуниця.
Микуличин розташувався у надзвичайно мальовничій місцевості на території Карпатського національного природного парку серед віковічних зелених смерек, буків, бурхливих потоків кришталевих джерел, річок: Прута, Женця, Прутця Чемиговського та Карпатських гір. Саме гори міцно обіймають Микуличин з усіх боків – високі, стрімкі, мовчазні: Маковиця (985 м над рівнем моря), гора Велика Рокита (1100 м), Яворник-Горган (1432 м), вони немов стережуть і оберігають його спокій.
Та саме через гори Микуличин називають «Долиною вітрів». Внаслідок зустрічі холодних і теплих повітряних мас тут формується особливий мікроклімат. Саме тому відпочивати тут приємно як взимку, так і влітку.
Микуличин, відпочинок взимку
Що стосується зимового відпочинку у Микуличині, то тут все зрозуміло – зима і Карпати – словосполучення майже нероздільне. Тим паче, що і природа, і клімат, і розташування тут надзвичайно вдале для гарного відпочинку взимку.
Микуличин, як гірськолижний курорт, не задався, але тут теж можна покататися на санчатах, лижах і сноуборді. Як вже згадувалося вище, зовсім поруч від селища знаходяться відомі гірськолижні курорти: Буковель, Яблуниця і Ворохта, де облаштовано багато гірськолижних трас різного рівня і складності.
Особливо гарно в Микуличин приїздити на новорічні свята: Різдво, Новий рік, Водохрещу, тощо. Крім традиційних гірськолижних розваг сюди додається ще й атмосфера казки – особлива, колоритна. Веселі святкування та смачні страви української традиційної та обрядової кухні – це те, що треба хоча б раз у житті скуштувати і побачити на власні очі.
Микуличин житло: готелі, котеджі, приватний сектор
Микуличин, готелі: житло з басейном, все включено, котеджі з чаном, недороге житло в приватному секторі с. Микуличин.
Відпочинок у Микличині влітку, що подивитись
Якщо ви надумаєте відвідати Микуличин влітку, то на вас чекатиме не менш приємний і цікавий відпочинок в Карпатах, аніж узимку. Тут є багато на що подивитися і чим зайнятися у цю прекрасну пору року.
Візитною карткою Микуличина є Женецький водоспад Гук, який утворився у повоєнні роки внаслідок великого паводку. Це один із найбільших та найдивовижніших водоспадів Карпат. Розташований на висоті майже дев’ятсот метрів над рівнем моря, вздовж течії річки Женець, він бурхливим потоком зривається з 15-метрової висоти і розбивається на дрібні частинки об кришталеве річкове плесо, утворюючи гучний звук і дивовижне водяне шоу. Саме через надзвичайний гуркіт падаючої води, місцеві і прозвали цей водоспад Гуком.
Ще однією окрасою селища вважається дерев’яна церква Святої Трійці, збудована у 1868 році у традиційному гуцульському стилі. Церква вражає своїми розмірами і красою інтер’єру. Іконостас і настінні розписи – справжні шедеври художнього мистецтва.
Влітку в Микуличині вам запропонують відвідати національний парк, сходити в ліс по ягоди, гриби і лікарські трави, побувати на екскурсіях у мальовничих горах, скупатися у джерельній воді гірських річок і озер, порибалити тощо. Тут ви зможете покататися на квадроциклах, спеціалізованих велосипедах, здійснити прогулянку мальовничими гірськими долинами верхи на коні, та просто помилуватися недоторканою чистотою карпатської природи і на повні груди надихатись духмяного і невимовно цілющого тутешнього повітря.
Та головне, незалежно від того, оберете ви літній відпочинок у Микуличині чи зимовий, ви завжди матимете змогу самі підібрати для себе житло з відповідними умовами, рівнем комфорту та ціною. В селищі велика кількість готелів, садиб, котеджів і приватних будинків. Їхні господарі та місцеві жителі завжди готові запропонувати вам гарну, привітну атмосферу, найкращий сервіс та зручний відпочинок, а також почастувати смачними стравами національної кухні. В Микуличині також є величезна кількість кафе, ресторанів, колоритних колиб.
Як дістатися в Микуличин
До Микуличина можна доїхати поїздами з Києва, Одеси, Запоріжжя, Дніпра, Сум, Кривого Рогу та інших міст. Найближча залізничні станції - Яремче, Татарів, Ворохта. Також добратися до Микуличина можна поїздом Львів-Рахів або приміськими електричками. Як варіант - дістатися до Івано-Франківська, а звідти маршруткою до Микуличина.
Ольга Мосьондз для сайту zymaghory.com
Микуличин 2023-2024. Літній та зимовий відпочинок в Карпатах
Використані фото Микуличина із сайтів http://yaremche.org/district/25, http://bukovel.visit.ua, http://www.kafa.ws, http://bukovel.visit.ua