Курорти

Відпочинок в Карпатах
Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах

Скелі Довбуша, Бубнище

Відпочинок в Карпатах і Скелі Довбуша в Бубнище - невід'ємна частина екскурсій в Карпати, тут можна відпочити біля річки на вихідні. Величні камені-пісковики, скелі, природна оборонна споруда, буковий ліс, річка з порогами

Українські Карпати - скелі Довбуша, Бубнище
http://zymaghory.com/tourism/Dovbush-rocks/ukr
ПРО НАСФОТО3D

 

Івано-Франківська область Болехівський район c. Бубнище
Комплекс "Українські Карпати, скелі Довбуша"

Пам’ятка природи загальнодержавного значення, неповторна пам'ятка історії та архітектури раннього середньовіччя - cкельний печерний комплекс «Скелі Довбуша» має площу 100 гектарів і розміщений на південний захід від м. Болехів неподалік села Бубнище.

Комплекс «Українські Карпати, cкелі Довбуша» - це цікаве за формою та розташуванням нагромадження велетенського каміння висотою 30-50 метрів, які утворилися тисячі років тому на морському дні. Майже на кілометр зі сходу на захід тягнеться створений природою лабіринт, досягаючи ширини в 200 метрів. За даними археологів, тут було язичницьке капище, а пізніше християнський монастир.

Народні перекази тісно пов’язують це місце з іменем народного месника Олекси Довбуша. За легендами, він тут переховував свої скарби. Розповідають, що Довбуш з товаришами викопали печери в скелях. Головна знаходилась в скелі Одинець. Після смерті Довбуша його побратими заховали в печері цієї скелі багато золота, яке відібрали в корчмарів та купців. Печеру Одинець закриває камінь, який обертається. Коли його повернути боком, то можна проникнути всередину. Для того, щоб прохід відкрився, необхідно промовити чарівне слово. Людина, яка знала те слово, давно померла. Так і лежать ті скарби під скелею більше сотні літ.
В скелях є три печери, які мають чіткі географічні форми. Одне з місць нагромадження каменів нагадує голова леву. Археологи знайшли на деяких каменях сліди обробки -  мабуть, люди дещо допомогли природі.

Скелі Довбуша крім, власне, самого комплексу скель, приваблюють туристів мальовничими пейзажами навколишніх гір, гарним світлим буковим лісом, водоспадом, який знаходиться неподалік комплексу.

Скелі Довбуша є постійним місцем тренувань альпіністів. На одній із скель ними встановлено пам’ятний знак та хрест на пам’ять про загиблих друзів.

Розваги

На території комплексу можна проїхатись верхи на коні.

Тут є можливість зробити гарні світлини на фоні скель із соколом на плечі.

Ще одна "атракція" (так кажуть у Львові) - це "Чортова ущелина". Її ширина становить близько 20 см. Дуже вузько! Але екскурсоводи стверджують, що та людина, яка пролізе через неї, позбудеться усіх гріхів. Пролазять всі! Хто не проліз сам - тому допомагають різними способами. Люди грішні у вчинках своїх... :)

У лісі, неподалік від скель, розміщені стилізовані кафе з помірними цінами та хорошим меню із страв української кухні.


Найближчі туристичні об'єкти

Екскурсії до комплексу «Скелі Довбуша»
До фортеці "Тустань", комплексу "Скелі Довбуша" здійснюються екскурсійні поїздки з міст: Східниця, Трускавець, Моршин, Буковель, Славське.
Туроператори
  • "Перлина Карпат" — Східниця;
  • "Європа-Тур" - Східниця.
Як добратися до комплексу «Скелі Довбуша»
  • Приїхати з екскурсією з курортів Моршин, Трускавець, Східниця чи з міста Львів.
  • Власним транспортом через Стрий, Моршин, Болехів. За Болеховим поворот на Бубнище. В Болехові є вказівник «Бубнище, Скелі Довбуша». В’їзд до самих скель платний 20 грн. (2011 рік), але можна залишити авто біля водоспаду і пройти пішки декілька кілометрів через ліс.
  • Автобусом на Болехів, далі рейсовим автобусом на Долину або маршруткою до повороту на Бубнище, далі пішки декілька кілометрів вгору.
Найближчі гірськолижні центри
Найближчі бальнеологічні курорти
Найближчі населені пункти
  • Болехів– 12 км;
  • Моршин – 23 км.
Координати
Івано-Франківська область;
Болехівський район;
с. Бубнище

49°03′06″ пн. ш. 23°40′44″ сх. д.

2011. Українські Карпати, Бубнище. Скелі Довбуша. Відпочинок в Карпатах
Скелі Довбуша
Hotel Villa Grand in Truskavets
Трансфер на Драгобрат з Ясіні
Буковель, котедж "Ліс і Гори"
Выдпочинок в Карпатах, Плай, котедж "Зима Літо"