Термальні води і джерела Закарпаття

Термальні води Закарпаття: джерела, курорти

Курорти в Карпатах: термальні води, джерела Закарпаття

Альтернативою відпочинку біля моря в Україні є курорти в Карпатах з термальними водами. Сайт Зима Гори підібрав топ кращих місць, де можна оздоровитись та відпочити на термальних джерелах в унікальному куточку України - Закарпатті.

Гарячі джерела Закарпаття за хімічним складом води та лікувальними властивостями не поступаються відомим купальням Європи. Термальні води Закарпаття є унікальними і зустрічаються лише в декількох країнах світу. Термальних джерел в Карпатах відкрито більше 50. Найбільш відомими є купальні з термальними водами в Берегово, Косино, Велятино. Відпочинок та оздоровлення пропонується також на термальних джерелах в Мукачево та Довгому Іршавського району. А варять людей в чанах села Лушмори.

Кожне джерело термальних вод в Закарпатті є особливим, та відрізняється за хімічним складом води, глибиною видобування, мінералізацією тощо.

Термальні води Закарпаття: Берегово

Основні термальні басейни в Берегово облаштовані в санаторіях "Закарпаття" та "Жайворонок".

Термальні басейни санаторію "Закарпаття" побудовані ще за радянських часів.  Берегово термальні води, купальні, басейни Вода подається в купальні з глибини близько 1500 метрів. За своїм складом сірководні термальні води в Берегово зустрічаються лише в Новій Зелландії, Ісландії та на Сахаліні (на Курильських островах). Вода має високу мінералізацію та допомагає при лікуванні серцево-судинних, ендокринних захворюваннях, деяких хворобах нервової системи. Мінеральні води Берегово стабілізують серцевий ритм, покращують обмін речовин, знімають стрес та безсоння, відновлюють гормональний баланс організму, допомагають приі болях в суглобах. Рекомендують термальні води Закарпаття також при деяких захворюваннях шкіри.

Берегове - основний культурний центр Угорської культури в Закарпатті. Це відчувається в усьому: вивісках на угорській, архітектурі, кафе та ресторанах, місцевому діалекті та в самих жителях. Місто називають винною столицею Закарпаття. Здавна Берегівщина славилась виноробством. Тут вирощують близько 30 сортів винограду, а винні підвали відомі далеко за межами Закарпаття. По неперевіренній інформації саме відвідування термальних басейнів в поєднанні з дегустаційними залами та винними підвалами сприяюють більш глибокій релаксації та відновленні душевної рівноваги :)

Більше читайте про термальний басейн у Берегово: ціни, житло, відпочинок, що побачити та де провести час в Берегово/

Термальні води Закарпаття: Косино

Термальні джерела Косино відомі відносно недавно, але басейни та купальні термального курорту в Закарпатті вже набрали популярності. Комплекс відпочинку "Термальні води Косино" знаходиться біля Берегово в селі Косінь (Косонь, як його Косино термальні води, купальні, термальні джереланазивають місцеві жителі) і розташований на шлейфі залягання мінеральних термальних вод, що проходить через всю Європу: Францію, Італію, Іспанію, Сербію, Хорватію, Австрію, Швейцарію та Балкани. Вода середньої мінералізації, відноситься до хлоридно-натрієвих вод. Вода у басейнах має жовто-коричневий колір - добре лікує та красить купальники :)

Лікують у Косино захворювання опорно-рухового апарату, серцево-судинних та нервових систем. Рекомендують термальні води при проблемах зі шкірою. Допомагає вода при відновленні кісток та м'язів після травм, доведена ефективність гарячих джерел з термальною водою при виведенні солей з нирок.

Унікальності термальним джерелам Закарпаття курорту Косино додає оформлення купалень. Кран здоров'я, пляшки, кухлі та кавові чашки з яких ллється вода різна по смаку та кольору надають особливого колориту, сприяють омолодженню, покращують настрій та відновлюють сили. А якщо є сумніви, що після відвідування басейну Ви не стали молодшими років так на десять, то на території комплексу "Термальні води Косино" працює СПА центр :)

Відпочинок на курортах Буковель, Драгобрат, Пилипець, Яремче, Яблуниця часто поєднують із відвідуванням купалень Берегово та Косино.

Більше читайте про Живу воду Косино: ціни, житло, відпочинок, що побачити та де провести час в Косино

Термальні води Закарпаття: Велятино

Велятино термальні води, теплі води ВелятиноТермальні джерела Велятино Закарпаття знаходяться в Хустському районі. Купальні та басейни Велятино облаштовані на території комплексу відпочинку "Теплі води". Гаряча вода подається із глибини понад 1 кілометр. Термальні води Велятино насичені бромом та йодом, а на поверхні з води активно виділяється вуглекислота. Лікують в Велятино захворювання опорно-рухового апарату. Термальний курорт в Закарпатті рекомендують також при деяких захворюваннях органів дихання, серцево-судинної та нервової системи.

У санаторії Велятино пропонують прийняти лікувальні ванни з термальної, борної, бромно-хлоридно-натрієвої води. Консультує лікар. Покупатися можна у термальних басейнах під відкритим небом.

Термальні води Закарпаття: Довге

В Іршавським районі знаходиться одне із найбільших родовищ мінеральних Довге Іршавський район термальні водиметанових термальних вод йодо-бромної групи. Численні виходи термальних вод спостерігаються у навколишніх селах Велика Розтока. Мала Розтока. Гребля, Кам'янське, Дубрівка, Гребля.

Термальні джерела Довге в Закарпатті унікальні в Україні і схожі за складом на термальні води курорту Хайдусобосло, що в Угорщині.

Термальні купальні Довге Закарпатської області облаштовані в санаторії "Боржава". Ванни із термального водою призначають при лікуваннях серцево-судинних захворювань, органів опорно-рухового апарату.

Термальні води Закарпаття: Мукачево

Відкритий басейн із термального водою є і в Мукачево. Гврячі джерела наповнюють купальні та ванни лікувально-оздоровчого комплекса "Латориця".
Мукачеве термальний басейнТермальні води в Мукачево відносяться до сульфітної групи мінеральних вод. Азотно-метанові, крем'янисті та хлоридно-натрієві термальні води рекомендують для лікування захворювань шкіри та серцево-судинної системи.
Відвідування термального басейну в Мукачево обов'язково сумісність з екскурсійною програмою. Типове європейське місто з численними маленькими кав'ярнями, винними підвалами, дегустаційними залами, численними пам'ятками не залишить байдужою нікого. І не забудьте після дегустаційними залів та винних підвалів про саму головну родзинку Мукачево та й усього Закарпаття - Замок Паланок.

Гарячі джерела Закарпаття, басейни та чани є, якщо не альтернативою літньому відпочинку біля моря то без сумніву, чудовим доповненням до нього. А взимку - це найкращий та й найекзотичніший відпочинок в Карпатах. Термальна вода має постійну температуру протягом року. Взимку чи влітку, восени чи весною - термальні басейни Закарпаття скинуть Вам десяток літ, піднімуть настрій та зігріють в будь-яку погоду :)

Бальнеологічні курорти в Карпатах Бальнеологічні курорти в Карпатах 28.09.2018
Відпочинок та лікування в Східниці. Приватна садиба "Вілла Алеся"
Яблуниця, котеджі "Микулинка"
Східниця, готель "ДіАнна"
Драгобрат, готель "Яремина хатина"