Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах

Подорожуємо Карпатами навесні

Ольга Мосьондз Ольга Мосьондз 30.03.2015

Весна в Карпатах

Весна – особливий стан, коли природа і душа людини зливаються у єдиному прагненні прокинутися, розквітнути, розправити крила, поринути у небесну блакить, співати, насолоджуватися сонцем і радіти… радіти життю і всьому прекрасному навколо нас.

Особливо зачаровує весна у Карпатських горах. Вона чарує, дивує, захоплює контрастністю барв і почуттів – тепло і холод, сніг на схилах і квітуча зелень полонин, просякнуте озоном кришталеве повітря і духмяність смерекового ефіру. Одним словом – Карпати… хто побував тут хоча б раз, неодмінно повертається знову.
Лише уявіть красу мальовничого пейзажу із найвищої точки Українських Карпат - самого її «даху» - славнозвісної гори Говерли, що розташувалася на Чорногірському хребті Українських Карпат на висоті 2061 м над рівнем моря. Гарантую, таких краєвидів і вражень ви не забудете ніколи. Білосніжні брили гірського льоду, встромлені, здається, прямісінько у небо та яскрава, соковита весняна зелень біля підніжжя гори – просто казка, справжній шедевр природи.
Особливо неперевершені навесні високогірні озера Карпат – справжня окраса краю: озеро Несамовите, Бребенескул, Марічейка, Лебедин – завжди прозорі, прохолодні та загадкові.
Не менше вразить своїми весняними пейзажами найвищий водоспад Прикарпаття – Манявський, утворений холодними водами гірської річки Манявки. Її кришталеві хвилі, закипаючи бурхливим потоком з неймовірним гуркотом спадають із величезної висоти у мальовничий кам'яний каньйон, утворюючи дивовижної краси водоспад. Висота скель каньйону сягає понад 20 метрів. А над водоспадом, мов насолоджуючись водяним туманом, уже багато років височіє монастир-скит. Саме сюди, за легендою, приїжджав черпати сили та духовне благословення славнозвісний Олекса Довбуш - ватажок опришків – народних месників, що діяли у цих краях у 18 столітті. А місцеві жителі запевняють, що вода і місце тут – цілющі, благодатні.
Саме тут, серед гірських вершин і схилів, смерекових лісів та скелястих рік кожен зможе знайти для себе свій власний спосіб зцілення.
З лідером опришків пов’язане ще одне природне диво Прикарпаття - унікальний скельний комплекс – названий Скелями Довбуша. По суті, це безладне нагромадження гігантських скель, каменів, утворене понад 70 мільйонів років тому. Але завдяки тому, що з усіх боків воно покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками, і його кам’яний лабіринт простягся зі сходу на захід майже на 1 км, аж до місця зіткнення букового та смерекового лісу – це місце завжди вабило своє містичністю та загадковістю.
За кілька кілометрів на захід від “Скель Довбуша” на висоті 780м над рівнем моря розташоване унікальне карстове озеро, яке в народі називають “Мертвим”, з вічно прохолодною кришталево-чистою водою.
Та не лише гори і гірські водойми є окрасою краю. На Прикарпатті досить багато цікавих історико-архітектурних об'єктів, які на фоні весняної природи оживають новими і новими барвами. Зокрема вразять дивовижністю форм руїни Раковецького замку, середньовічна Чернелиця, справжнім відкриттям для вас стане замок та монастир у Маріямпoлi, зачарує казковою красою палац в селі Приозерному, давніх Псарах, приємно здивує прадавній Крилос і затишні Снятин, Рогатин та Галич, з їх чепурними ринковими площами та дерев'яними храмами, зачарують дерев’яні храми в Ворохті, Дорі та Коломиї, монастир в Гошеві. Вже не один десяток років ваблять до себе відпочивальників перлини Прикарпаття Верховина, Яремча та інші колоритні міста та селища Гуцульщини, справжнього раю для туристів.
Арабатська стрілка, Стрілкове, готель "Мірада" Відпочинок та лікування в Східниці. Приватна садиба "Вілла Алеся" Східниця, готель "ДіАнна" Драгобрат, готель "Яремина хатина"