Весна в Карпатах
Весна – особливий стан, коли природа і душа людини зливаються у єдиному прагненні прокинутися, розквітнути, розправити крила, поринути у небесну блакить, співати, насолоджуватися сонцем і радіти… радіти життю і всьому прекрасному навколо нас.
Особливо зачаровує весна у Карпатських горах. Вона чарує, дивує, захоплює контрастністю барв і почуттів – тепло і холод, сніг на схилах і квітуча зелень полонин, просякнуте озоном кришталеве повітря і духмяність смерекового ефіру. Одним словом – Карпати… хто побував тут хоча б раз, неодмінно повертається знову.
Лише уявіть красу мальовничого пейзажу із найвищої точки Українських Карпат - самого її «даху» - славнозвісної гори Говерли, що розташувалася на Чорногірському хребті Українських Карпат на висоті 2061 м над рівнем моря. Гарантую, таких краєвидів і вражень ви не забудете ніколи. Білосніжні брили гірського льоду, встромлені, здається, прямісінько у небо та яскрава, соковита весняна зелень біля підніжжя гори – просто казка, справжній шедевр природи.
Особливо неперевершені навесні високогірні озера Карпат – справжня окраса краю: озеро Несамовите, Бребенескул, Марічейка, Лебедин – завжди прозорі, прохолодні та загадкові.
Не менше вразить своїми весняними пейзажами найвищий водоспад Прикарпаття – Манявський, утворений холодними водами гірської річки Манявки. Її кришталеві хвилі, закипаючи бурхливим потоком з неймовірним гуркотом спадають із величезної висоти у мальовничий кам'яний каньйон, утворюючи дивовижної краси водоспад. Висота скель каньйону сягає понад 20 метрів. А над водоспадом, мов насолоджуючись водяним туманом, уже багато років височіє монастир-скит. Саме сюди, за легендою, приїжджав черпати сили та духовне благословення славнозвісний Олекса Довбуш - ватажок опришків – народних месників, що діяли у цих краях у 18 столітті. А місцеві жителі запевняють, що вода і місце тут – цілющі, благодатні.
Саме тут, серед гірських вершин і схилів, смерекових лісів та скелястих рік кожен зможе знайти для себе свій власний спосіб зцілення.
З лідером опришків пов’язане ще одне природне диво Прикарпаття - унікальний скельний комплекс – названий Скелями Довбуша. По суті, це безладне нагромадження гігантських скель, каменів, утворене понад 70 мільйонів років тому. Але завдяки тому, що з усіх боків воно покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками, і його кам’яний лабіринт простягся зі сходу на захід майже на 1 км, аж до місця зіткнення букового та смерекового лісу – це місце завжди вабило своє містичністю та загадковістю.
За кілька кілометрів на захід від “Скель Довбуша” на висоті 780м над рівнем моря розташоване унікальне карстове озеро, яке в народі називають “Мертвим”, з вічно прохолодною кришталево-чистою водою.
Та не лише гори і гірські водойми є окрасою краю. На Прикарпатті досить багато цікавих історико-архітектурних об'єктів, які на фоні весняної природи оживають новими і новими барвами. Зокрема вразять дивовижністю форм руїни Раковецького замку, середньовічна Чернелиця, справжнім відкриттям для вас стане замок та монастир у Маріямпoлi, зачарує казковою красою палац в селі Приозерному, давніх Псарах, приємно здивує прадавній Крилос і затишні Снятин, Рогатин та Галич, з їх чепурними ринковими площами та дерев'яними храмами, зачарують дерев’яні храми в Ворохті, Дорі та Коломиї, монастир в Гошеві. Вже не один десяток років ваблять до себе відпочивальників перлини Прикарпаття Верховина, Яремча та інші колоритні міста та селища Гуцульщини, справжнього раю для туристів.