Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах
Головна/Туризм/Туризм

Ясіня

Гуцульська столиця Ясіня - селище з самобутньою культурою. А завдяки географічному положенню між найвідомішими гірськолижними курортами України - Буковелем і Драгобратом - взимку Ясіня стає туристичною Меккою...
Закарпатська область, Рахівський район, смт. Ясіня
http://zymaghory.com/tourism/yasinya/ukr
Завантажити карту
ПРО НАСГОТЕЛІФОТО3D

Ясіня — відпочинок в Карпатах

Гуцульська столиця Ясіня

Розміщення

За 40 км від географічного центру Європи, там, де височіють найвищі гори України - Говерла, Петрос і Близниця, у долині між Свидовецьким та Чорногорським хребтами, де зливаються гірські ріки Чорна Тиса і Лазещина – розкинулось селище Ясіня.
Ясіня має дуже зручне для туристів географічне положення: шлях до найпопулярніших гірськолижних курортів України - Буковеля і Драгобрата - проходить через селище, а орендувати житло тут можна значно дешевше.
Дві траси з невеликим перепадом висот та бугельними підйомниками є у самому селищі: на горі Костирівка в центрі Ясіня та в урочищі Млаки.
Звідси починається багато популярних пішохідних туристичних маршрутів, зокрема на Говерлу і Петрос.
Гаряча пропозиція
Трансфер на Драгобрат з Ясіні
Трансфер Ясіня-Драгобрат

Рекомендуємо житло в Ясіні

Історія

Зараз тут живе трохи більше 9 тисяч людей, але селище має славну історію. Перша письмова згадка про селище датується 1555 р. А своєю назвою воно завдячує вівчару Струку, який пас тут овець, але не зміг перегнати отару додому, бо раптово випав глибокий сніг. Тоді вівчар збудував з ясеня кошару для овець і залишив їх зимувати. А коли повернувся, усі вівці були цілі. На знак подяки Богу Струк побудував маленьку дерев’яну церкву, яку з тих пір і називають Струківською. З тих пір символом селища став ясен. Він дав назву селищу, він зображений і на старовинній печатці, і на сучасному гербі Ясіня. А дерев'яна церква Вознесіння Господнього, або Струківська (1824 р.) є пам’яткою архітектури. Це один з найвідоміших дерев'яних храмів України, який з 2013 р. включений у список світової спадщини ЮНЕСКО.
8 листопада 1918 р (У День Св. Дмитра) збори мешканців Ясіня та навколишніх сіл прийняли рішення про приєднання до України та обрали Українську народну раду. Уряд Угорщини прислав жандармський батальйон, який встановив окупаційний режим. На початку січня ясінчани підняли повстання, проголосили Гуцульську Республіку, визнали її частиною ЗУНР і організували з частиною УГА похід на Сигіт, під час якого звільнили село Кваси, місто Рахів, селище Великий Бичків та місто Сигіт. У Сиготі відбулися бої, в яких війська Гуцульської Республіканської армії отримали поразку.
Гуцульська Республіка проіснувала до червня 1919 р., коли румунські війська зайняли Ясіня. Згодом, за рішенням Сен-Жерменської мирної конференції Ясіня, як і усе Закарпаття, було приєднане до Чехословаччини.
У 1938 р. ясінчани підтримали проголошену Карпатську Україну, брали активну участь у війні проти хортиської Угорщини, але у 1939 р. під Хустом війська Карпатської України отримали поразку. Впродовж 1944-1953 рр. багато мешканців селища увійшли до лав УПА і вели визвольну боротьбу за незалежність України.

Сьогодення

Основою економіки селища є вівчарство, скотарство, бджолярство, мисливство, деревозаготівля та деревопереробка, народні промисли. В Ясіня розвинуте різьблення по дереву, обробка шкір, вовни, самобутнє гуцульське ткатство і вишивання.

Ясіня - центр туризму

Завдяки зручному географічному положенню у Ясіня активно розвивається індустрія туризму та відпочинку. Відпочивати тут можна у будь-який сезон. Найбільший наплив туристів взимку, адже неподалік розташовані найвідоміші в Україні гірськолижні курорти Драгобрат та Буковель, але вартість оренди житла там значно вища, ніж у Ясіня. За 50 км знаходиться місто Яремче – туристична Мекка Карпат. Та і у самому селищі і його околицях є на що подивитися. Традиційні для Карпат прогулянки у горах дають можливість скинути зайві кілограми, придбані при цілодобовому сидінні за комп’ютером, дихати цілющим повітрям, милуватись неповторними гірськими краєвидами, ще й грибів і ягід назбирати.
В останні роки родзинкою Ясіня стало купання в Гуцульському Чані.

Екскурсійні об'єкти в Ясіня

Пам’ятками архітектури є:
  • церква Вознесіння Господнього (Струківська, 1824 р.);
  • церква Різдва Богородиці (поч. 20 ст.);
  • костьол святих Петра і Павла (1814 р.) ;
  • Покровська церква (1903 р.) ;
  • єврейське кладовище (19 ст.) ;
  • оборонні елементи лінії Арпада.
У селищі працює історико-краєзнавчий музей, а у присілку Стеблій туристів чекають у традиційній гуцульській садибі – гражді. За селищем, поруч з трасою Яремче - Рахів, знаходиться найвищий у Закарпатті водоспад Труфанець висотою 36 м, який входить до складу Карпатського біосферного заповідника.

Відстані

с

Як доїхати

Потягами до Львова або Івано-Франківська. Зі Львова потягом Львів — Рахів до ст. Ясіня. З Івано-Франківська дизелем Івано-Франківськ - Рахів. З Києва потягом Київ - Рахів.
Автобусами, маршрутками, таксі від залізничного або автовокзалу Івано-Франківська до Ясіня, рейсовим автобусом Івано-Франківськ - Яремче з пересадкою на автобус до Ясіня.
Автомобілем з Києва: Житомир - Рівне - Дубно - Кременець - Тернопіль - Бучач - Монастириська - Івано-Франківськ - Надвірна - Яремче - Яблуниця - Ясиня.
Автомобілем зі Львова: Бібирка - Рогатин - Бурштин - Галич - Івано-Франківськ - Надвірна - Яремче - Яблуниця - Ясіня.
При бронюванні можна домовитись про зустріч з господарями.
Як доїхати на Драгобрат з Ясині - з огляду на складність дороги, рекомендуємо скористатися послугами перевізників і замовити трансфер на Драгобрат.

Трансфер на Драгобрат

Адреса

Закарпатська область, Рахівський район, смт. Ясіня

 

Запрошуємо відпочити у гуцульський край - селище Ясіня!

 

2016 - 2021, Відпочинок в Карпатах, селище Ясіня