Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах
Головна - Туризм - Бальнеологічні курорти

Східниця


Cмт. Східниця
Бориславська міськрада
Львівська область

http://zymaghory.com/tourism/skhidnytsia/ukr

Біля Трускавця знаходиться бальнеологічний курорт Східниця, що славиться своїми мінеральними водами. Відпочинок та лікування в Східниці гармонійно доповнюють мальовнича місцевість курорту, недорогі ціни, цікаві пам'ятки
Завантажити карту
ПРО НАСГОТЕЛІФОТО3D

Курорт в Карпатах Східниця — готелі, санаторії, відпочинок, лікування

Курорт Східниця «Українська Швейцарія» - цілюща сила карпатських джерел!

Неподалік відомого курорту Трускавець, серед пологих гір, вкритих хвойними лісами, на березі гірської річечки Східничанки розкинулось Східниця невелике селище Східниця (рос. Сходница). Дорога до Східниці пролягає через Трускавець та Борислав. Вже з Трускавця видно вдалині пологі гірські хребти. На в’їзді в Борислав мандрівникові відкриваються мальовничі краєвиди, а за містом постають вкриті високим лісом гори, через які серпантином в'ється дорога.
Курорт в Карпатах Східниця знаходиться на висоті 600-900 м над рівнем моря. Курорт оточений з усіх сторін горами та лісами, а тому має своєрідний мікроклімат.
В Східниці - м’яка зима, часто бувають відлиги та тумани, літо - тепле, з характерними для Карпат змінами погоди. Це тихе, спокійне місце приваблює щорічно тисячі людей, адже в Східниці можна сумістити лікування цілющими мінеральними водами з відпочинком серед чудової карпатської природи.
Готелі та приватні садиби Східниці – заслуговують на увагу

Лікувально-оздоровчий комплекс "ДіАнна" Готель "Villa Alessia"
Готельний комплекс "Villa Grand". АКЦІЯ! Ціни знижені на 30%! Вілла "Мозола"
Приватна садиба "У сестер" Відпочинковий комплекс «Родинне гніздо»
Котедж "Ватра" Котеджі "Золота рибка"
Вілла "Золоте руно" Приватна садиба "555"
Котедж «У Тараса» Приватна садиба та котеджі "Наталі"
Міні-готель "Фурмі" Готель "Едем". АКЦІЯ! Знижка – 15%!
Відпочинковий комплекс "Під лісом" Приватна садиба "У пана Миколая"
Приватна садиба "У пані Ірини" Приватна садиба Балицьких
Міні-готель "Зелені пагорби" Котеджі «У бобра»
Котеджі "Панорама" Міні-готель "Козацький дворик"
Вілла "У доктора" Приватна садиба "У Ярини"
Фіто-магазин "Зелена аптека Карпат" Оселя "Східниця відпочинок"

Історія та розвиток курорту Східниця

Перші згадки про поселення відносяться до часів Київської Русі. Тоді воно мало назву Золота Баня. Як відомо, Галицько-Волинське князівство довго і успішно оборонялося від Золотої орди. І навіть після того, як князівство потрапило в залежність від Орди, воно зберегло свій адміністративний устрій. Фортеця Тустань, залишки якої і зараз можна побачити неподалік від Східниці, відігравала важливу роль в обороні Галицько-Волинського князівства та контролювала важливі торгівельні шляхи.
Тустань, як і інші фортеці князівства, була зруйнована монголо-татарами, така ж доля спіткала і навколишні поселення, зокрема і Золоту Баню. Люди, які залишились живими після монголо-татарських спустошень, з часом почали селитися у долині річки, де заснували нове поселення — Східницю (назва від слова "сходитися").
Досить відомим у Європі селище стало в середині 19 століття.
В 1858 році в Східниці знайшли нафту та поклади озокериту, розпочалася промислова розробка родовищ. Нафта та можливість швидко заробити шалені гроші притягувала в регіон підприємців та авантюристів з усього світу. В 1890-х роках невелике село займало перше місце в Галичині з видобутку нафти, в 1930-х роках — третє після Борислава і Биткова. Проте в сучасні Емірати тодішній край не перетворився. «Ропа», як називали нафту місцеві жителі, не принесла їм багатства, а лише важку працю та мозолі.
Під час прогулянок вулицями сучасного Борислава згадується повість Івана Франка «Борислав сміється». Занепад промислових містечок відбувається майже однаково як на сході України, так і в центрі та на заході. По дорозі на Східницю можна побачити глибинно-насосні установки. Деякі періодично вмикають, деякі стоять іржаві роками.
Мабуть, Східниця так і залишилась би лише мальовничим селищем, а не відомим нині курортом в Карпатах, якби в 1975 році педагог, інженер і дослідник Омелян Стоцький (1894 -1979) не відкрив тут великі запаси мінеральної води. Аналізуючи біографію Омеляна Олександровича (а вона досить детально описана в українській Вікіпедії), можна зробити висновок, що відкриття родовища в Східниці саме ним було закономірним. В багатьох джерелах історія відкриття звучить так, нібито якийсь місцевий пенсіонер десь на городі випадково знайшов джерело цілющої води.
Якось забувається те, що Омелян Стоцький досить довго працював на промислових розробках нафтових родовищ, був директором і головним інженером газолінового заводу, захистив магістерську роботу з німецької філології, був прекрасним музикантом і педагогом. Докладаючи значних зусиль, Омелян Стоцький зумів зібрати необхідні докази щодо ідентичності води Східниці вже відомій на той час Курорт Східницятрускавецькій «Нафтусі».
З часом селище визнається Всесоюзним курортом, а з 2005 цей титул було замінено на «Всеукраїнський курорт імені Омеляна Стоцького».
Ще в радянські часи в селище до унікальних джерел мінеральних вод, на відпочинок та лікування в Східниці почали приїжджати люди з усіх куточків країни.
Східниця має не надто розвинену інфраструктуру для відпочинку та лікування. Величезні санаторії в Східниці відсутні, загальних бюветів, в яких вода підігрівається до необхідної температури, теж тут не зустріти, немає потужної індустрії відпочинку та розваг. Проте є досить непоганий футбольний стадіон, на якому грає місцева команда. Кожна її гра перетворюється в справжнє свято для уболівальників Східниці. Періодично в Східниці відбуваються музичні фестивалі сучасної української музики. Можливо саме така відсутність "цивілізації" і приваблює багатьох людей на відпочинок в Східниці.
У Східницькому родовищі мінеральних вод налічується більше 30 джерел та близько двох десятків свердловин. Мінеральна вода різних джерел в курорті Східниця відрізняється за своїм хімічним складом. На сьогодні, для лікування в Східниці доступні 10 джерел та три свердловини мінеральної води. Джерела курорту в Карпатах знаходяться на значній відстані одне від одного, деякі в лісі або на околиці Східниці. Загальновідомо, що мінеральну воду бажано вживати безпосередньо біля джерела, щоб зберегти її цілющі властивості. Для багатьох людей прогулянки серед лісу в напрямку джерел, підігрівання води на спиртівці, повільне її смакування є “священним ритуалом”, за яким їдуть саме в Східницю.

Відпочинок в Східниці - цікаві місця та туристичні об’єкти

 • музей О. Стоцького, розміщений на території санаторію "Карпати";
 • церква Св.Миколи (1695 р.) в с. Новий Кропивник;
 • залишки доменної печі "Залізна гута" в с. Майдан;
 • вітряки біля Східниці (гарний краєвид на курорт Східниця та гори);
 • фортеця «Тустань», історико-культурний заповідник "Тустань";
 • Самбір, архітектура міста та зал органної музики;
 • Стрий, села Майдан, Рибник (гарні краєвиди, підвісні мости, риболовля та купання в річці);
 • аквапарк в Східниці, готель "Три Сини і Донька";
Найближчі канатно-крісельні дороги
 • Славське – одномісний крісельний підйомник;
 • Волосянка – двомісний крісельний підйомник;
 • Пилипець, Боржава – тримісний крісельний підйомник;
 • Синевір - двомісний крісельний підйомник;
Найближчі гірськолижні центри до курорту Східниця
Найближчі населені пункти
 • Новий Кропивник;
 • Рибник (віртуальний тур по с. Рибник);
 • Урич;
 • Борислав;
 • Трускавець;

Східниця - санаторії, готелі, вілли, приватний сектор

Готелі Східниці та приватний сектор в Східниці приймають левову частку відпочиваючих. Санаторії в Східниці не особливо розвинені. Їх місце займають сучасні медичні центри та деякі готелі, що мають власну лікувальнe базу.
Курорти поблизу Східниці
Як доїхати?
Проїзд залізничним транспортом - до міст Львів або Трускавець, далі маршрутками до курорту.
Автотранспортом: через Трускавець на Борислав, далі до смт. Східниця.
Довідка в Східниці. Довідкова служба курорту. Аварійні служби в Східниці
 • телефонний код - +3803248;
 • поштовий індекс – 82391;
 • швидка допомога – 48049;
 • медична амбулаторія – 48046;
 • довідкова вокзалу м. Трускавець - (803247) - 51381;

День курорту Східниця

День курорту Східниця, що проходить в рамках фестивалю "Східницьке літо" відзначається щорічно 14-15 серпня.

Координати та адреса

Львівська область, Бориславська міськрада, смт. Східниця

49°13′48″ п. ш. 23°20′55″ с. д.

Курорт Східниця - відпочинок та лікування в Східниці!

Східниця 2012 - 2019. Готелі, лікування, відпочинок в Східниці
Східниця, готелі, санаторії, приватний сектор, фото, погода