Курорти

Відпочинок в Карпатах
Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах

Східниця – відпочинок, готелі, котеджі, ціни 2024

Відпочинок в Східниці: готелі, котеджі, вілли, приватний сектор, ціни 2024 на житло. Лікування, джерела, історія курорту Східниця ✓ Відпочинок з басейном, чаном, з дітьми, все включено ☎ Контакти: готелі, котеджі, будинки

Cмт. Східниця
Бориславська міськрада
Львівська область

http://zymaghory.com/tourism/skhidnytsia/ukr
ПРО НАСГОТЕЛІФОТО3D

Курорт Східниця: готелі, відпочинок, котеджі, вілли, приватний сектор

Відпочинок в Східниці — ціни 2024 на житло та лікування

Східниця знаходиться в Карпатах неподалік Трускавця, відомого бальнеологічного курорту України. Серед пологих гір, вкритих хвойними лісами, на березі гірської річечки Східничанки, на висоті 600-900 м над рівнем моря, розкинулось Східницяневелике село. Східниця оточена з усіх сторін горами та лісами, а тому має своєрідний мікроклімат. На курорті м'яка зима, часто бувають відлиги та тумани, літо - тепле, з характерними для Карпат змінами погоди. Це тихе, спокійне місце приваблює щорічно тисячі людей, адже на курорті Східниця можна сумістити лікування мінеральними водами та відпочинок серед чудової карпатської природи.

Східниця — де знаходиться?

Курорт Східниця знаходиться у Львівській області. Дорога на курорт пролягає через Трускавець та Борислав. Вже з Трускавця видно вдалині пологі гірські хребти. На в’їзді в Борислав мандрівникові відкриваються мальовничі краєвиди, а за містом постають вкриті високим лісом гори, через які серпантином в'ється дорога.

Східниця житло: готелі, приватний сектор, вілли

Зняти житло в Східниці з басейном, чаном, харчуванням, кухнею, недорого, "все включено" пропонується в готелях, віллах, приватному секторі курорту.

Східниця готелі

Готелі в Східниці: з басейном, чаном, готелі з харчуванням, видом на гори, де варто відпочити з дітьми.

Східниця вілли

Вілли в Східниці: з басейном, чаном, видом на гори, харчуванням, з медичними послугами, все включено.

Східниця котеджі

Котеджі в Східниці: з басейном, чаном, окремі будинки, недорогі садиби та будинки, оренда котеджу з видом на гори.

Східниця приватний сектор

Приватний сектор в Східниці: недорого, житло з кухнею, зарчуванням, оренда будинку чи приватної садиби.

Східниця, ціни 2024

На курорті Східниця, ціни 2024 на житло починаються від 300 грн з людини. Такі ж ціни в Східниці на житло діяли і в 2023 році. Це ціни на проживання в приватному секторі.

Східниця: санаторії

На курорті Східниця санаторії не особливо популярні. Їх місце займають сучасні медичні центри та готелі, що мають власну лікувальнe базу. Готелі в Східниці, приватний сектор та котеджі приймають левову частку відпочиваючих.

Східниця: лікування

На курорті Східниця лікують:
 • сечокам'яну хворобу;
 • хронічні пієлонефрити;
 • літогенні діатези;
 • захворювання печінки та жовчного міхура;
 • хронічні холецистити та гепатити;
 • жовчокам'яну хворобу;
 • хронічні гастрити з нормальною та пониженою секреторними функціями;
 • цукровий діабет;
 • залізодефіцитна анемія та інші недуги

Лікування поєднується з озокеритолікуванням, масажем, грязелікуванням, фізіопроцедурами. Рекомендований термін лікування в Східниці - не менше 14 днів. Найкращий ефект санаторно-курортного лікування досягається при терміні 21 день.

Історія та розвиток курорту

Перші згадки про поселення відносяться до часів Київської Русі. Тоді воно мало назву Золота Баня. Як відомо, Галицько-Волинське князівство довго і успішно оборонялося від Золотої орди. І навіть після того, як князівство потрапило в залежність від Орди, воно зберегло свій адміністративний устрій. Фортеця Тустань, залишки якої і зараз можна побачити неподалік від Східниці, відігравала важливу роль в обороні Галицько-Волинського князівства та контролювала важливі торгівельні шляхи.
Тустань, як і інші фортеці князівства, була зруйнована монголо-татарами, така ж доля спіткала і навколишні поселення, зокрема і Золоту Баню. Люди, які залишились живими після монголо-татарських спустошень, з часом почали селитися у долині річки, де заснували нове поселення — Східниця (назва від слова "сходитися").

Досить відомим у Європі селище стало в середині 19 століття.

В 1858 році в Східниці знайшли нафту та поклади озокериту, розпочалася промислова розробка родовищ. Нафта та можливість швидко заробити шалені гроші притягувала в регіон підприємців та авантюристів з усього світу. В 1890-х роках невелике село займало перше місце в Галичині з видобутку нафти, в 1930-х роках — третє після Борислава і Биткова. Проте в сучасні Емірати тодішній край не перетворився. «Ропа», як називали нафту місцеві жителі, не принесла їм багатства, а лише важку працю та мозолі.
Під час прогулянок вулицями сучасного Борислава згадується повість Івана Франка «Борислав сміється». Занепад промислових містечок відбувається майже однаково як на сході України, так і в центрі та на заході. По дорозі на Східницю можна побачити глибинно-насосні установки. Деякі періодично вмикають, деякі стоять іржаві роками.

Курорт Східниця «Українська Швейцарія» — цілюща сила карпатських джерел!

Мабуть, Східниця так і залишилась би лише мальовничим селищем, а не відомим нині курортом в Карпатах, якби в 1975 році педагог, інженер і дослідник Омелян Стоцький (1894 -1979) не відкрив тут великі запаси мінеральної води. Аналізуючи біографію Омеляна Олександровича (а вона досить детально описана в українській Вікіпедії), можна зробити висновок, що відкриття родовища в Східниці саме ним було закономірним. В багатьох джерелах історія відкриття звучить так, нібито якийсь місцевий пенсіонер десь на городі випадково знайшов джерело цілющої води.
Якось забувається те, що Омелян Стоцький досить довго працював на промислових розробках нафтових родовищ, був директором і головним інженером газолінового заводу, захистив магістерську роботу з німецької філології, був прекрасним музикантом і педагогом. Докладаючи значних зусиль, Омелян Стоцький зумів зібрати необхідні докази щодо ідентичності води Східниці вже відомій на той час Східницятрускавецькій «Нафтусі».

З часом селище визнається Всесоюзним курортом, а з 2005 цей титул було замінено на «Всеукраїнський курорт імені Омеляна Стоцького».

В Східницю на відпочинок та на лікування почали приїжджати люди з усіх куточків країни.

Східниця має не надто розвинену інфраструктуру для відпочинку та лікування. Санаторії в Східниці відсутні, загальних бюветів, в яких вода підігрівається до необхідної температури, теж тут не зустріти, немає потужної індустрії відпочинку та розваг. Проте є досить непоганий футбольний стадіон, на якому грає місцева команда. Кожна її гра перетворюється в справжнє свято для уболівальників. Періодично в Східниці відбуваються музичні фестивалі сучасної української музики. Можливо саме така відсутність "цивілізації" і приваблює багатьох людей на відпочинок.

У Східницькому родовищі мінеральних вод налічується більше 30 джерел та близько двох десятків свердловин. Мінеральна вода в Східниці в різних джерелах відрізняється за своїм хімічним складом. На сьогодні, для лікування в Східниці доступні 10 джерел та три свердловини мінеральної води. Джерела курорту в Карпатах знаходяться на значній відстані одне від одного, деякі в лісі або на околиці Східниці. Загальновідомо, що мінеральну воду бажано вживати безпосередньо біля джерела, щоб зберегти її цілющі властивості. Для багатьох людей прогулянки серед лісу в напрямку джерел, підігрівання води на спиртівці, повільне її смакування є “священним ритуалом”, за яким їдуть саме в Східницю.

Курорти поблизу

Відпочинок в Східниці - цікаві місця та туристичні об’єкти

 • музей О. Стоцького, розміщений на території санаторію "Карпати";
 • церква Св.Миколи (1695 р.) в с. Новий Кропивник;
 • залишки доменної печі "Залізна гута" в с. Майдан;
 • вітряки біля Східниці (гарний краєвид на курорт Східниця та гори);
 • фортеця «Тустань», історико-культурний заповідник "Тустань";
 • Самбір, архітектура міста та зал органної музики;
 • Стрий, села Майдан, Рибник (гарні краєвиди, підвісні мости, риболовля та купання в річці);
 • аквапарк в Східниці, готель "Три Сини і Донька";
Найближчі канатно-крісельні дороги
 • Славське – одномісний крісельний підйомник;
 • Волосянка – двомісний крісельний підйомник;
 • Пилипець, Боржава – тримісний крісельний підйомник;
 • Синевір - двомісний крісельний підйомник;
Найближчі гірськолижні центри до курорту Східниця
Найближчі населені пункти
 • Новий Кропивник;
 • Рибник (віртуальний тур по с. Рибник);
 • Урич;
 • Борислав;
 • Трускавець;
Східниця — як доїхати?

Доїхати в Східницю можна автобусом або своїм автомобілем.

Проїзд залізничним транспортом - до міст Львів або Трускавець, далі маршрутками до курорту.
Автотранспортом: через Трускавець на Борислав, далі до смт. Східниця.
Довідка в Східниці. Довідкова служба курорту. Аварійні служби в Східниці
 • телефонний код - +3803248;
 • поштовий індекс - 82391;
 • швидка допомога - 48049;
 • медична амбулаторія - 48046;
 • довідкова вокзалу м. Трускавець - (803247) - 51381;

День курорту Східниця

День курорту Східниця, що проходить в рамках фестивалю "Східницьке літо" відзначається щорічно 14-15 серпня.

Координати та адреса

Львівська область, Бориславська міськрада, смт. Східниця

49°13′48″ п. ш. 23°20′55″ с. д.

Корисна інформація

Східниця - де знаходиться?

Курорт Східниця знаходится в Карпатах у Львівській області біля Трускавця. Більше про місцезнаходження дивіться у розділі Розташування.

Східниця - що лікують?

В Східниці лікують захворювання урологічного характеру, шлунково-кишкового тракту, обміну речовин. Лікування поєднується з озокеритолікування, масажем, грязелікуванням, фізіопроцедурами. Більше про лікування дивіться на сторінці Лікування мінеральними водами в Східниці.

Східниця - які ціни 2024 на житло?

На курорті Східниця ціни 2024 на житло встановлюються від 300 грн з людини. Детально про ціни на аренду житла дивіться в розділі Ціни.

Який рекомендований термін для лікування?

Лікарі рекомендують проходити санаторно-курортне лікування терміном не менше 14 днів. Найкращий ефект досягається при терміні 21 день. Детально про особливості лікування в Східниці дивіться в розділі Лікування.

Східниця чи Трускавець - що краще?

На обох курортах лікують мінеральними водами схожими по складу. У Східниці воду вживають безпосередньо біля джерела, гарні краєвиди, джерела розташовані на значних відстанях одне від іншого. Більше про курорт дивіться в розділі Опис та особливості. У Трускавці воду вживають в бюветі, добре розвинена курортна інфраструктура, багато кафе, гарний парк. Більше про Трускавець дивіться на сторінці Бальнеологічний курорт Трускавець.

Cхідниця - готелі з басейном?

Готелі в Східниці з басейном: Гранд, Три Сини та Донька, Респект, ДіАнна... Весь перелік готелів дивіться в розділі Готелі.

Де недорого відпочити у Східниці?

Недорогий відпочинок у Східниці пропонується в готелях та приватних садибах: вілла "555", садиба Балицьких, готель "Наталі", готель "Під липами" та інших. Перелік готелів дивіться в розділі Готелі та садиби.

Курорт Східниця - відпочинок та лікування в Карпатах!
Східниця 2024. Готелі, лікування, відпочинок в Карпатах
Hotel Villa Grand in Truskavets
Трансфер на Драгобрат з Ясіні
Буковель, котедж "Ліс і Гори"
Выдпочинок в Карпатах, Плай, котедж "Зима Літо"