Що спадає на думку, коли вперше почуєш словосполучення «Карпатський трамвай»? Уява відразу малює перед очима містичний потяг з «Гаррі Поттера», який з'являється нізвідки і зникає між платформами серед дрімучих лісів і гірських ущелин. Однак карпатський трамвай - НЕ містичний, а справжній, хоча насправді, являє собою не трамвай, а маленький вузькоколійний поїзд, який почав курсувати на території Долинського району Івано-Франківської області з смт. Вигода в кінці XIX в. для транспортування лісу бароном Леопольдом Поппером. Ширина його шляху ледь досягає 770мм, що вдвічі менше звичайної залізничної колії. Але це не заважає цьому «трамвайчику» легко мчати крутими схилами карпатських гір, зустрічаючи по дорозі кришталеві річки, смерекові ліси, квітучі полонини, зелені долини, високогірні гуцульські села і карпатське небо, таке близьке і таке далеке ...
Всі романтики, і просто, люди, закохані в гори, яких кличе і манить карпатський край, завдяки цьому трамвайчику, отримали унікальну можливість подорожувати по мальовничих місцях уздовж берегів гірської річки Мізунка. До того ж, не йти довгими і важкими шляхами пішки, щоб зануритися в справжню карпатську красу, а заощадити свій час і сили і відправитися на надзвичайну захоплюючу екскурсію на «карпатському трамвайчику». Відправившись в подорож, ви відвідаєте гідрологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення заповідник "Ширковець", зможете скуштувати цілющої мінеральної води «Горянка» з джерела "Нафтуся", насолодитися водою з гірського джерела "Дзюркач", у якого колись проходили реабілітацію космонавти, поманеврувати в Дубовому куті, помилуватися неймовірною красою Мізунських водоспадів, відвідати старовинну церкву в с. Пациків або гору Церковищем де в 1360 роках був споруджений один із захисних монастирів від нападів татаро-монгольського ярма ...
Гірський маршрут «Карпатського трамвая» зазвичай проходить з Вигоди через Ширковець, Старий і Новий Мізунь, Дубовий кут, Миндунок, де розповідають про особливості давніх лісорозробок, Соболь і до підніжжя гори Магура (1354 м над рівнем моря). По дорозі трамвай зупиняється в Солотвинському лісництві, де на місці перших соляних копалень на початку XI століття побудована каплиця. У Новому Мізуні, можна піднятися на вершину гори Лиса (один тисячі сто тридцять чотири метрів). До складу поїзда входить локомотив, який має 12 місць для туристів і 2 вагони на різний туристичний смак: закритий вагон з комфортними сидіннями, вагон-кабріолет, а також відкрита платформа для веселого відпочинку і фотографування.
Гості бальнеологічних курортів Східниця, Трускавець, Моршин можуть замовити екскурсію та відвідати це унікальне місце в Карпатах.
Відправляйтеся в подорож на «Карпатському трамваї» і ви побачите незабутні карпатські пейзажі, звідки доноситься пісня стрімких потоків із кришталевою гірською водою.
Карпатський трамвай, ціни 2024
Карпатський трамвай, ціна квитка 2024 на вузькоколійку: дорослий - 200 грн, діти до 14 років – 150 грн, діти до 6 років (без додаткового місця) – безкоштовно. Ціни вказані орієнтовні.
Карпатський трамвай, відгуки
Відгуки про Карпатський трамвай неоднозначні: природа гарна, місця цікаві, люди привітні, якщо ти не "москаль". Але у вагончиках влітку дуже душно, квитків можуть продати більше, чим є місць, сама станція Вигода не облаштована, немає де присісти, обмаль кафе та магазинів (інформація за 2020 рік).
2024, Карпати, Вигода, Карпатский трамвай