Курорти

Відпочинок в Карпатах
Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах

Заліщики - українське Середземномор’я

Заліщики – єдине місто на Західній Україні з лагідним середземноморським кліматом розташоване в Дністровському каньоні. ПАНОРАМА ЗАЛІЩИКИ, фото, що побачити. GPS координати оглядового майданчика, вид на Дністер

м.Заліщики, Заліщицький район, Тернопільська область
http://zymaghory.com/tourism/zalischyky/ukr

Заліщики - українське Середземномор’я на півдні галицького Поділля

Мабуть,  не залишилося на землі людини, яка б не чула про неабияку красу і розкіш курортів Середземного моря. Лагідний клімат, тепле море, плодовиті сади і літо 360 днів на рік – просто рай на землі.  Канни, Ніцца, Монако, Сан-тропе – лише їхні назви виблискують гламурною глазур’ю і діамантовою розкішшю. Розпещені увагою світових знаменитостей і слебрітіс, вони давно і надовго в’їлися у нашу свідомість і наші мрії. Проте, не лише надмірний пафос і блиск роблять їх такими жаданим для туристів і відпочивальників. Середземноморський клімат – ось найголовніший показник для тих, хто насправді розуміється у хорошому, а головне – корисному відпочинку. Тож нині набувають популярності непримітні раніше, майже не пристосовані для великого потоку курортників, проте  автентичні своїм колоритом невеличкі містечка і селища.

Як не дивно, таке містечко є і в Україні. І розташоване воно не на берегах Чорного чи Азовського морів, а у мальовничій долині на лівому березі Дністра в південно-західному Поділлі.

Заліщики – колись відомий райцентр на півдні Тернопільщини, адміністративний центр Заліщицького району, міцно обнятий повноводою річкою, що бере свій початок у скелястих горах українських Карпат. Його протилежний берег – Буковина, огортає Заліщики з 3-х сторін і підноситься над Дністром зеленою стрімкою стіною на 70-120 метрів.  З буковинським «суходолом» Заліщики сполучені двома мостами — залізничним на заході, та другим мостом, який сполучує галицький гостинець Тернопіль – Чортків – Заліщики з Чернівцями.

Заліщики – єдине місто на Західній Україні з лагідним середземноморським кліматом. Тут рано достигають овочі й городина, тож навколо пишно буяють виноградники та баштани.

Цей район – Дністровський каньйон. Його визнали одним із семи чудес України. Ширина Дністра тут місцями сягає до 200 метрів.
Край славиться мальовничими краєвидами та водними мандрівками.

Славне курортне минуле

Колись місто було одним із найвідоміших і найгарніших європейських кліматологічних курортів – золотим дитям «Польської Рив’єри». 
Заліщики
Береги Дністра рясніли ошатними віллами та пансіонатами: Neapol, Warshawa, Riviera, Grand – лише назви чого варті! Там були облаштовані два великих піщаних пляжі «Сонячний» і «Тінистий» і один неофіційний – нудистський – перший у міжвоєнній Польщі. До міста навіть ходив прямий швидкісний поїзд із Варшави (що складався з трьох люксових вагонів і звався «люксторпедою»), а його набережну порівнювали з  ялтинською.

Як справжнє курортне містечко, Заліщики оживали у теплу пору року і затихали зимою. Його прекрасними вуличками гуляли чимало знаті, інтелігенції, відомих людей – зокрема оперна діва Соломія Крушельницька, письменники Юрій Федькович та Василь Стефаник, перший маршал Польщі Юзеф Пілсудський, тощо.

Та історію курортного містечка назавжди змінила велика дністровська повінь, яка знищила усю його інфраструктуру. За радянських часів її чомусь так і не відновили. Тож,  нині про славні часи Заліщиків мало хто пам’ятає навіть із місцевих. Нагадують про них хіба що спогади старшого покоління та старі фотографії.

Проте, край має величезний курортний потенціал. Тут можна не лише гарно відпочити, підлікуватися, а й наповнитися майже недоторканим духом місцевих традицій та культури.

Що ще відвідати

·        костел святого Станіслава 18ст.

·        Церква Покрови Пресвятої Богородиці 19ст.

·        Відновлена капличка Божої Матері (1992);

·        Церква Різдва Пресвятої Богородиці (1999);

·        Церква Пресвятого Серця Христового (2002);

·        Дерев'яна капличка, яка споруджена до 10-річчя незалежності України (2001);

·        Палац баронів Бруніцьких (перебудований у 1831 році з мисливського палацу; нині відділення лікарні);

·        Палац цісарсько-королівської військової казарми (18 ст., зараз приміщення ПТУ);

·        будинок староства і суду (потім — учительська семінарія, нині готель «Старі Заліщики»);

·        «Народний дім» (1908, нині пошта);

·        будинок польського товариства «Сокіл» (1903, тепер кінотеатр);

·        У місті є чимало пам’ятників (Осипу Маковею, Івану Франку, Олегу Кандибі-Ольжичу, Тарасу Шевченку, Степану Бандері) та інші;

·        Парк, який налічує понад 40 видів унікальних дерев.

Як доїхати в Заліщики

Добратися до Заліщиків взагалі не проблема – до міста постійно ходять курсові автобуси і маршрутки з усіх найближчих обласних центрів – Тернопіль, Львів, Чернівці, тощо. Також досить розвинена залізнична розв’язка – багато курсових потягів, а доїхавши зупинитись чи просто переночувати ви зможете, наприклад, у місцевих, чи у готелі «Старі Заліщики». Своїм авто по трасі М19 (Е85).
GPS координати оглядового майданчика в Заліщиках: 48.631147, 25.740582
За 27 км від Заліщиків у селі Нирків знаходиться одне з найцікавіших місць Тернопільщини - Джуринский водоспад.
GPS координати Друринського водоспада: 48.804932, 25.587741
Приємної подорожі!

Ольга Мосьондз. Фото: Roksana.Bashyrova, Сергій Криниця (Haidamac), http://zalrada.gov.ua

Hotel Villa Grand in Truskavets
Трансфер на Драгобрат з Ясіні
Буковель, котедж "Ліс і Гори"
Выдпочинок в Карпатах, Плай, котедж "Зима Літо"