- Водоспад Женецький Гук
Якщо ви приїхали на відпочинок в Микуличин, то, насамперед, сходіть подивитися на водоспад Женецький Гук. Це – один з найкрасивіших водоспадів в Карпатах. Висота водоспаду близько 15 метрів. Цікаве місце в Микуличині, куди варто піти та зробити гарні фото. До водоспаду Женецький Гук веде дорога через ліс. Є зона відпочинку, можна політати над річкою на тросі. Водоспад досить "молодий", утворився після повені, тому легенди для туристів тільки починають вигадувати.
GPS координати: 48° 23′ 27.08″ N, 24° 29′ 56.75″ E
- Церква Пресвятої Трійці
Цікава пам'ятка села Микуличин розміщена біля дороги. Храм побудовано та посвячено в 1866 році. Церква збудована відповідно до канонів гуцульського дерев’яного храмового зодчества. Пізніше, після повені 1922 року, церкву відреставрували та удосконалили, храм вкрили бляхою, а дзвіницю – гонтом. Внутрішній інтер’єр розписаний видатним українським художником Корнилом Устияновичем. У роки Другої світової війни окупанти вивезли із церкви чотири срібних дзвони. Вага найбільшого – 5 тонн.
GPS координати: 48° 23′ 35″ N, 24° 36′ 7″ E
- Дзвіниця-музей у Микуличині
Дзвіниця знаходиться біля церкви Пресвятої Трійці. Унікальна дерев’яна дзвіниця збудована в XVIII столітті. Святиня нещодавно відреставрована та вкрита гонтом. Серед експонатів: церковне начиння, святі образи, стародруки, фотодокументи, рушниками з гуцульськими візерунками, колекція богослужбових книг на старослов’янській мові.
GPS координати: 48° 23′ 27.08″ N, 24° 29′ 56.75″ E
- Музей звичаєвої символіки Гуцульщини
Приватний музей в Микуличині має вигляд гуцульської хати-ґражди. В музеї представлені предмети побуту, одягу, вірувань, малюнки, вишивка, вироби з дерева. Можна замовити екскурсію на гуцульську тематику, послухати цікаві історії про Микуличин. Тут пропонують майстер класи по сироварінню, приготуванню банушу, юшки з грибами, бограчу, книшу... Із цікавинок: проводяться дегустації місцевих настоянок, наливок, пива, полонинського сиру, домашніх м'ясних делікатесів...
Координати музею: Микуличин, вул. Грушевського, 73Б
- Чемегівський каньйон
Глибокий каньйон знаходиться посеред лісу. Колоритне місце, яке варто відвідати в Микуличині. Навіть, якщо ви не блогер якогось там рівня. Відпочити на вихідні, приїхати на пікнік, заїхати випити кави, зробити цікаві фото. Колись тут проходила вузькоколійка, але поступово її поглинула природа і люди. Каньон заріс лісом та мохом, з усіх сторін течуть потічки та капає вода. Як у джунглях. Місцеві навіть бачили, як Олекса Довбуш по каньону проходив (фільм тут про нього знімали).
GPS координати: 48°23'40.3"N 24°38'25.9"E
- Велика карпатська гойдалка
Гойдалок в Карпатах багато, але найбільша знаходиться в Микуличині. Її висота сягає 14 метрів і вона "переплюнула" гойдалку в Буковелі (8,88 м). Неймовірні панорами на навколишні гори (вони були до забудови котеджного містечка). Професіонали та аматори тут роблять гарні фото. Влітку можуть бути черги, але морозиво, кава та гуцульські смаколики поруч трохи "спасають ситуацію". Біля гойдалки проходить маршрут на гору Костел.
Кажуть, гойдалку перенесли, чи збудували неподалік ще одну.
GPS координати: 48°23'45.6"N 24°38'39.6"E або 48°23'50.6"N 24°38'45.6"E
- Броварня “Микуличин”
Приїхали на Буковель чи в Микуличин і не спробували фірмове пиво "Гуцульське"? Це несерйозно. Великий вибір смаколиків, сиру, м'яса та, звичайно ж, пива. Але все це краще спробувати.
GPS координати: Микуличин, вул. Грушевського 68б
- Нарінецький водоспад
Розташований на межі сіл Микуличин і Татарів. Загальна висота водоспаду — близько 9 метрів. Навколо – лише густий ліс та високі смереки. Місцеві мольфари кажуть, що води Нарінецького водоспаду цілющі та здатні повернути сили і зняти втому. Мабуть, вони праві. Вода проходить через чисті природні фільтри гірських порід і може насичуватись природніми мінералами та мікроелементами. За 1800 метрів від Нарінецького знаходиться водоспад Женецький Гук, на в'їзді зі сторони Яремче – невеликий водоспад Каплинець.
GPS координати: 48°23′03.6″ пн. ш. 24°31′17.9″ сх. д.
- Гори та вершини
Найближчі до Микуличина гори та вершини, які варто відвідати: Костел, Ягідна, Рокита Велика, Маковиця. Підйоми на них досить легкі, підійдуть всім. Краєвиди гарні. Підніміться хоча би на одну із них. Врешті-решт, ви ж у Карпати приїхали. Здійсніть свій маленький подвиг. А тоді вже й у броварню можна.
- Підйомники в Буковелі
Але, якщо пішки в гори – то не ваше, то, можливо, підйомники Буковеля будуть в самий раз. Працюють крісельні підйомники на курорті Буковель цілоріч. Окрім гір, в Буковелі досить багато розваг для дорослих та дітей. Все і відразу!
Цікаві місця в Микуличині є поруч. Але саме основне, за чим їдуть в Микуличин – це природа. Високі гори та стрімкі ріки, чисте повітря та гостинні люди. Все це безкоштовно!