Манявський водоспад – цікаві факти, легенди, фото, маршрут
Там, де стрімка гірська ріка спадає бурхливим потоком з високих скель Горган у мальовничу ущелину – утворився один із найвищих та найгарніших водоспадів України.
Манявський водоспад названий на честь його матері – річки Манявки. Сягає він майже 20 метрів заввишки, а по обидва боки течії (нижче і вище) його обіймають двометрові пороги. Саме сюди з жовтня 2013 року з’їжджаються любителі екстремальних спусків по водоспаду на мотузці на регулярні каньйонінг-тури, які організовує Центр Рафтингу.
А над річкою, у зелених лісових заростях, немов милуючись прекрасними краєвидами, стоїть старовинний монастир-скит, який зберігся ще з 17 століття.
За переказами, у цю мальовничу місцевість до монастиря часто навідувався славнозвісний ватажок опришків – Олекса Довбуш. А за часів набігів турків і татар у ньому рятувалися жителі навколишніх міст. Тоді монастир був обнесений кам'яною стіною, яка донині не збереглася. У монастирі колись діяла бібліотека стародруків, про яку також залишилися тільки згадки.
Тут заворожує все – долина річки, що на 200 метрів до водоспаду утворює гірський каньйон з двадцятиметровими скелястими стінами, бурхливий гуркіт кришталевої води, яка мов закипає, розбиваючись з висоти багатоповерхового будинку, красива карпатська природа, чисте повітря, цілющий дух святих місць, розташованих в околицях річки. Тут можна знайти як екстрим, так і спокій для тих, хто прагне відпочинку від великого міста.
Цікаві факти про Манявський водоспад
Манявський водоспад туристи вважають найгарнішим водоспадом в Карпатах. Легенди та цікаві факти про Манявський водоспад:
- Манявський водоспад є найвищим водоспадом в Україні. Висота водоспаду становить 20 метрів.
- Вода у джерелі та водоспаді дуже прозора та відповідає стандартам питної води.
- Історія Манявського водоспаду налічує понад 200 років. Вперше про водоспад згадують у літописах 1801 року.
- Манявський водоспад відкрили для відвідувачів у 1984 році, а у 2011 році він став одним з переможців на конкурсі "Сім чудес України".
- Поруч із Манявським водоспадом знаходиться Манявський скит, відомий монастир 17-го століття.
- В озерці, куди впадає водоспад завжди холодна вода, особливо не поплаваєш.
- Манявський водоспад – одне із самих "інстаграмних" місць в Карпатах.
Міфи та легенди про Манявський водоспад
Міфи, байки та легенди про Манявський водоспад передаються з покоління в покоління. Що й не дивно. Місце енергетично сильне. Кажуть, сам Довбуш тут купався.
Комусь подобаються легенди про мавок та відьм, комусь байки про вічну молодість. А закохані, як завжди, хочуть почути легенди про вічне кохання. Місцеві їм радять дійти до водоспаду та разом вмитися холодною водою. Кохання тоді буде вічним. Але дехто до цього відноситься скептично. Каже, що до вічного кохання потрібна ще й вічна молодість. І без купання в водоспаді вічну молодість не отримаєш. При купанні вона проявляється поступово – спочатку мурашки на шкірі, потім трохи посиніння і цокотіння зубами. Кажуть, то є справжній релакс. Далі вже починається омолодження. Може, воно й не правда. Але чого не зробиш заради справжнього кохання.
Манявський водоспад – де знаходиться
Розташований Манявський водоспад в межах Богородчанського району Івано-Франківської області, на південний захід від села Манява.
GPS координати: 48.625699, 24.303521 або 48°37'32.5"N 24°18'12.7"E
Манявський водоспад – як доїхати
Найкращий маршрут, як дістатися до Манявського водоспаду, пролягає із села Манява. Після в’їзду в село слідуйте за вказівниками до водоспаду. Рухатись потрібно вздовж річки, по каньйону. Паркувальний майданчик знаходиться недалеко від водоспаду. Можна залишити машину в селі і рухатись пішки, приблизно 5-7 км, через ліс. Місця гарні.
Також є об’їздна дорога через ліс, праворуч від Манявського Скита. Звідси буде можливість заїхати до водоспаду зверху. Власникам машин з низькою посадкою варто бути уважним, дороги не надто високої якості.
Влітку Манявський водоспад є популярною локацією. Тут є місце для пікніка. Із мінусів – сміття. Люди, які сюди приїзджають, часто мають низький рівень культури. Хоча, можливо, вони просто не можуть зрозуміти, що не мають її взагалі.
"Чим примітивніша людина, тим вищої вона про себе думки"
Еріх Марія Ремарк
Читайте також:
Ціни та житло в Буковелі
ТОП 10 найбільших аквапарків в Західній Україні
Житло та ціни в Яремчі
Чим зайнятись в Буковелі влітку
Використана інформація та фото: Ольга Мосьондз, Seleonov, ZymaGhory.com