Курорти

Відпочинок в Карпатах
Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах

Маланка у Вашківцях – буковинський маскарад

Вашківська Маланка – це дивовижне явище в Україні. Щороку на переддень Старого Нового року (в ніч з 13 на 14 січня) Маланка гуляє так, що весь світ дивується...

Cело Вашківці, Вижницький район, Чернівецька область
http://zymaghory.com/music/malanka/ukr
ПРО НАСФОТО3D

Маланка у Вашківцях – буковинський маскарад (13-14.01.2015)

Вашківська Маланка – це дивовижне явище в Україні. Щороку на переддень Старого Нового року (в ніч з 13 на 14 січня) Маланка гуляє так, що весь світ дивується.
Починається святкування 13 січня увечері, як зійде перша зірка на небі. Тоді, мало не в кожному домі всі, - від малих хлопчиків до поважних чоловіків одягають на себе фантастичні маски та костюми аби пощедрувати односельцям. Так «переберії», - це ще одна назва свята Маланки на Буковині, вшановують господарів, проганяють та обдурюють усіляку нечисть та відьом.
А 14 січня, у Вашківці з’їжджається сила силенна туристів, гостей, любителів гучних святкувань з різних куточків України аби на власні очі побачити славнозвісне театралізоване дійство. А й справді, на вулицях міста відбувається справжній карнавал – дивовижні костюми, оригінальні маски, театралізовані вистави, які висміюють найгостріші проблеми сьогодення, сотні людей, які веселяться, розважаються, сміються і просто радіють життю. Це найкращий спосіб відпочити душею та набратися гарного настрою на увесь рік.
Закінчується свято теж досить оригінально – купанням у річці Теплиці, яка витікає з підземних нір, через що, ніколи не замерзає взимку. Так маланкарі очищаються від нечистих сил, які могли «причепитися» до них під час святкування.
Тож, якщо ви полюбляєте весело святкувати зимові свята – раджу цього року неодмінно завітати на Маланку у Вашківці, адже такої концентрації химер i витівників в одному мiсцi і в один час ви не знайдете більше ніде.

Головні персонажі

Головними героями класичної Маланки є Дід і Баба, Молодий та Молода, тобто Василь та Маланка, вінчальні Батько й Мати, Ведмідь, Смерть, Дідько (Чорт), Коваль, Гуцул, Циган і Циганка, Турок, Пан та Пані, Жид і Солдат (москаль). Найбільше розважають гостей свята Чорти: жбурляють перехожих у сніг, вимазують сажею, страшать дітлахів, жартують з дівчат, тощо.

Походження свята

Український народ з давніх часів відзначає свято Маланки 13 січня напередодні Василія Великого (14 січня), коли за старим стилем зустрічали Новий рік. Вважалося, що в новорічну ніч на небі сходяться сонце і місяць, що символізує початок всього нового, а саме Нового року. За легендою, саме в цю ніч Маланка, яка символізувала у наших предків місяць побралася з Василем – символом сонця.
Дослідники українського фольклору та новорічної обрядовості гадають, що свята Меланія у християн, замінила набагато давніший образ язичницької богині Макоші або, як її ще називали - Мокош. Ця богиня була покровителькою жінок, допомагала породіллям народжувати дітей та взагалі сприяла жінкам у їхніх справах. Її також шанували як богиню дощу та сестру Сонця.

Адреса

Cело Вашківці, Вижницький район, Чернівецька область.
Ольга Мосьондз
для порталу ZymaGhory.com, 2014

Використані фото із сайтів та сторінок: ukrinform.ua, molbuk.ua, vidido.ua, mtrk.com.ua,  bukpravda.cv.ua, http://www.vashkivtsi.com/malanka, http://vk.com/club68309375?from=quick_search
Hotel Villa Grand in Truskavets
Трансфер на Драгобрат з Ясіні
Буковель, котедж "Ліс і Гори"
Выдпочинок в Карпатах, Плай, котедж "Зима Літо"