Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Горы" - отдых в Карпатах
Website "Winter Mountain" - rest in Carpathians Cайт "Зима Гори" - відпочинок в Карпатах
Головна - Фестивалі, музика - Фестивалі

Різдво у Львові


Львів, центр міста
http://zymaghory.com/music/Christmas-in-Lviv/ukr

Різдво у Львові - парад вертепів, фестиваль «Спалах Різдвяної звізди», Свято Пампуха, різноманітні конкурси: на кращий вертеп, кращу господиню, чортів і ангелів, пончикоїдів і т.п.
Завантажити карту
ПРО НАСФОТО3D

Різдво у Львові. Свято Пампуха

Різдво – це одне із найсвітліших і найяскравіших християнських свят. Це особливий час єднання сімей, родин і різних поколінь, під час якого, душі людей переповнюються почуттями вселенського добра, прощення і любові.
Кажуть, що найповніше дух Різдва можна відчути лише у Львові. Адже саме тут пильно бережуть і передають стародавні традиції шанування свята народження Сина Божого.
Тут Різдво завжди особливе і незвичайне, веселе і доброзичливе. Прикрашене «віфлеємськими» зірками – символом Різдва, (адже за переказами, саме зірка сповістила світ про народження Ісуса Христа), та щирою колядкою.
Різдво у Львові традиційно святкують з 7 по 9 січня у самому центрі міста - на площі Ринок грандіозним гулянням - «Святом Пампуха». Цього року тут відбудеться уже восьме Міське Свято Пампуха. На ньому усі львів’яни та гості міста зможуть долучитися до давніх звичаїв, подивитися неймовірні виступи кращих вуличних вертепів та ансамблів дитячої пісні, насолодитися різдвяними виставами, побувати на великому Різдвяному Ярмарку. Останній, до речі, визнали одним із найдовших та найяскравіших ярмарків у Європі. Триває він з 19 грудня по 18 січня.
На святі кожен зможе скуштувати справжньої куті з горіхами, маком та медом. Саме кутя є головною із дванадцяти страв святої вечері, символом родинного вогнища та добробуту.
Крім куті, усіх гостей щедро частуватимуть пампухами, ще однією обов’язковою стравою львівського Різдва. Для цього працюватиме спеціальна «Пампухова хата», де ви зможете наїстися досхочу і дізнатися історію створення цих смаколиків.
Тут традиційно діятиме «Львівська Різдвяна пошта». З її допомогою ви зможете безкоштовно відправити оригінальну художню листівку із побажанням «Щасливого Різдва» прямісінько із площі Ринок у будь-яку частину світу.
Протягом Свята Пампуха ви зможете насолодитися спогляданням конкурсів на кращий вертеп, найкращого пампухоїда, найкращу господиню, наймилішого ангела та найкапоснішого чортика.
Діти з художньо-мистецьких шкіл а також відомі майстри спеціально до Різдвяних свят розфарбують елементи та складові різдвяної історії. Загалом буде 20 шопок. З цих маленьких витворів мистецтва буде створена виставка, яку ви зможете відвідати у виставковій залі Музею народної архітектури та побуту «Шевченківський Гай».
Завітайте до Львова на Різдво і ви потрапите у справжню казку, враження та аромат якої запам’ятається на все життя.

Щасливих свят!

*Використані фото: http://www.pampuh.lviv.ua
Ольга Мосьондз

Львів різдво, фото